انواع تیغه کرکره برقی

انواع تیغه کرکره برقی

انواع تیغه کرکره برقی را در این مطلب شرح خواهیم داد. تیغه های مورد استفاده در کرکره برقی در شکل های مختلف وجود دارند. به عنوان مثال تیغه های فوم دار، تیغه های صنعتی، اکسترود و تیغه هایی به صورت قوس دار. این تیغه ها با سایر اجزای معماری هماهنگ می شوند.

بنابراین رنگ و نوع آنها بسیار در زیبایی و تاثیر گذاری برهارمونی محیط بسیار است. آلیاژ به کار رفته در این کرکره ها از انواع جنس های آلومینیومی و گالوانیزه و همچنین فولادی و پلی کربنات است.

انواع کرکره برقی

انواع تیغه ها

انواع کرکره برقی

تیغه های آلومینیومی ( اکسترود)
تیغه های سوراخدار
تیغه های فوم دار
تیغه های کرکره امنیتی (رول گیتر)
تیغه های شفاف پلی کربنات

 تیغه های آلومینیومی اکسترود

تیغه آلومینیومی اکسترود از آلومینیوم تهیه می شود. اما چون طی فرایند اکستروژه تولید میشود به تیغه آلومینیومی اکسترود معروف است. مرحله بعد از اکسترود شدن شامل مرحله رنگ کاری با رنگهای ضد خش الکترواستاتیک است. در مراحل بعد برچسب هایی به تیغه زده می شود. تیغه های برچسب دار تیغه لیبل دار نیز خوانده می شوند. این کرکره دارای ویژگی هایی مانند: وزن تیغه ، در صد استفاده از آلومینیوم می باشد. این تیغه از انواع تیغه کرکره برقی پر کاربرد است.

تیغه شفاف پلی کربنات

این تیغه به دلیل جنس آن بسیار شفاف است و از تیغه های مقاوم است. این تیغه ها مقاومت مکانیکی بالایی را دارند.نام دیگر این تیغه ها تیغه نشکن است. این تیغه ها دارای قیمت بالاتری به نسبت سایر تیغه ها هستند. به عنوان مثال در طلافروشی ها برای امینیت بیشتر استفاده می شوند. از مزیت های این تیغه مشاهده اشخاص داخل مغاره یا فروشگاه است و اینکه از بیرون دید مناسبی به داخل وجود دارد. تیغه شفاف پلی کربنات ضد اشعه ماورا بنفش است.

تیغه های فوم دار

در واقع این تیغه همان تیغه کرکره های معمولی است. تنها تفاوت آن با کرکره های معمولی مواد داخل تیغه است. این مواد شامل خمیر پلی اروتان می باشد که داخل تیغه ها را پر می کند. در مرحله بعد به وسیله دسنگاه مخصوص این خمیر ها به فوم تبدیل می شوند. یکی از مزیت های اصلی کرکره های برقی با تیغه فوم دار کمتر بودن سر و صدای کرکره هنگام باز و بسته شدن است. همچنین با وجود فوم خاصیت عدم ضربه هنگام بالا رفتن کرکره نیز بالا می رود. از انواع تیغه کرکره برقی است که استفاده زیادی دارد.

انواع تیغه کرکره برقی

تیغه امنیتی رول گیتر

تیغه رول گیتر از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع این تیغه روکشی آلومینیومی دارد به همراه یک هسته فولادی. این درب از درب های پرکاربرد و با کیفیت در دنیاست. در حقیقت قرقره های تعبیه شده در دو طرف درب در ریل کرکره قفل می شوند و مانع خروج درب از ریل می شوند. این مقاومت حتی با ضربه های شدید نیز از بین نمی رود. این تیغه یکی از انواع تیغه کرکره برقی ایمن است.

تیغه های سوراخ دار

از دیگر انواع تیغه کرکره برقی می توان از تیغه پانچ دار نام برد. نام دیگر تیغه کرکره برقی سوراخ دار، تیغه پانچ دار است. در واقع تیغه های آلومینیومی که به صورت تک جداره هستند، پانچ و تبدیل به تیغه پانچ دار می شوند. پانچ دار کردن این تیغه های به دلایلی مانند ایجاد زیبایی با نفوذ نور به داخل محیط است. که در مکان های مختلفی مانند فروشگاه، پارکینگ، ساختمان های جنوبی کاربرد دارد.این تیغه ها به دلیل تک جداره بودن و عدم مقاومت نباید به عنوان یک کرکره برقی با مقاومت بالا در نظر گرفته شود.

انواع تیغه کرکره برقی