درب اتوماتیک خروج اضطراری

درب اتوماتیک خروج اضطراری

درب اتوماتیک خروج اضطراری برای مواقع خطر دارای امکاناتی می باشد، که سایر درب های اتوماتیک فاقد آن هستند. درب های خروجی اضطراری آرازدر دارای همه ویژگی های یک درب کشویی با امکان باز کردن لنگه درب در موقعیت برشی است.از این کار برای به حداکثر رساندن محل تخلیه استفاده می کنند.

عملکرد درب اتوماتیک اضطراری

درب های کشویی اتوماتیک در حالت عادی (کشویی و اتوماتیک) کار می کنند. اما در مواقع اضطراری، لنگه ها را می توان به صورت دستی با کشیدن آنها به طرف درب، امکان عبور توده استفاده  کننده فراهم شود. علاوه بر این، درب اتوماتیک خروج اضطراری آرازدر به لطف اپراتور خود از انرژی صرفه جویی می کند.  به این ترتیب از طریق ثابت نگه داشتن دما در داخل امکانات و راحتی بیشتر برای مشتریان و کارکنان فراهم میکند.

تفاوت درب اضطراری با درب اتوماتیک کشویی

در درب اتوماتیک خروج اضطراری همواره سعی بر ایجاد باز شو بزرگتر در مواقع حساس است.این درب در واقع همان درب اتوماتیک کشویی است که در مواقع لزوم به ورت کامل باز می شود. تفاوت این درب با درب اتوماتیک کشویی را در واقع میتوان در نحوه باز و بسته شدن آن به هنگام خطر عنوان کرد. و در این هنگام همه لت های درب باز می شوند.

درب اتوماتیک خروج اضطراری

استاندارد های لازم برای درب اتوماتیک خروج اضطراری

درب های اتوماتیک باید با قوانین موجود مطابقت داشته باشند. استانداردهایی که توسط استاندارد EN16005 اروپایی مطرح شده است، برای جلوگیری از ایجادخطرات بالقوه است. اگر چه خطرات را می توان با روش های مختلفی مرتفع کرد. در برخی موقعیت ها، دفع خطر استاندارد تری مورد نیاز است. چنین موردی در درب اتوماتیک آرازدر وجود دارد که مشتمل بر یک مکانیزم انفجاری است. سیستم فشرده سازی، در موارد اضطراری می تواند قسمت های اتوماتیک درب را با استفاده از فشار دستی ساده و امکان ایجاد اتاق گسترده تر برای تخلیه فراهم کند.

درب اتوماتیک خروج اضطراری

ویژگی های اصلی درب اتوماتیک خروج اضطراری

  • دارای عملکرد یک درب اتوماتیک معمولی و به علاوه با امکان شکستن لنگه در جهت خروج
  • در موارد اضطراری، لنگه ها به سادگی با فشار دادن آن ها به بیرون می روند.
  • توصیه شده برای درب های اصلی خروجی در ساختمان های عمومی و یا در تاسیسات
  • حداکثر امنیت
  • دارای طیف گسترده ای از لوازم جانبی.

کاربرد های اصلی درب

کاربرد اصلی درب اتوماتیک اضطراری را میتوان در مکانهایی مانند بیمارستان، در قسمت اورژانس و ورود و خروج سریع برانکارد مشاهده کرد. یا مثلا در مجتمع های مسکونی موقع بروز حوادثی مانند آتش سوزی و زلزله. امروزه در ساختمان های مدرن این درب ها برای مواقع اضطراری تعبیه می شوند. این درب در مکان های شلوغ مانند سینماها نیز کاربرد فراوان دارند.

هنگام حادثه افراد مستقر در ساختمان باید بتواندد به فضای بیرونی دسترسی داشته باشند. این دسترسی با توجه به اهمیت زمان باید خیلی سریع در دسترس افراد قرار بگیرد. درب اتوماتیک خروج اضطراری با تلف کردن کمترین زمان ممکن موجبات خروج سریع را فراهم میکند.

درب های کشویی مورد استفاده به عنوان در خروج اضطراری

درب کشویی به علت استفاده راحت و سادگی بیشتر  مورد استفاده قرار می گیرد. در بین مدل های مختلف درب اتوماتیک گزینه مناسبی برای درب خروج اضطراری است. نحوه باز و بسته شدن این درب ها حتی اگر به عنوان درب اتوماتیک اضطراری نیز مورد استفاده قرار نگیرد. به علت سهولت در کاربری به عنوان درب اضطراری میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

نصب درب اتوماتیک خروج اضطراری

نصب این درب نیز مانند سایر درب های اتوماتیک نیازمند تخصص و تجربه کافی در زمینه نصب می باشد. نصب این درب ها باید با دقت بیشتر و توسط افراد کاربلد انجام شود.

قیمت درب اتوماتیک خروج اضطراری

قیمت درب اتوماتیک خروج اضطراری بستگی به برند، کشور سازنده و قطعات به کار رفته در آن دارد. این درب در آرازدر با قیمت مناسب به مشتریان ارائه می گردد. در مقاله فوق ویژگی های این درب بازگو شد.

مزایای نصب درب اتوماتیک