درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای  امکان دسترسی ورود و خروج راحت تر را برای افراد استفاده کننده فراهم میکند. این درب در حقیقت نوعی خوش آمدگویی به مراجعه کننده درهنگام ورود به ساختمان ، فروشگاه و … می باشد.

کاربرد درب اتوماتیک

اکثر مواقع افراد مسن ، ناتوان و کودکان در هنگام استفاده از درب های سنتی به علت سختی در باز و بسته شدن با مشکل مواجه می شوند. با توجه به مزایا و قابلیت های درب های اتوماتیک استفاده از آن در ساختمان ها با کاربری های مختلف افزایش یافته است.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک چیست؟

این درب ها با طراحی شیک و مدرن جایگزین درب های سنتی و قدیمی شده اند و علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی ، آسایش و رفاه استفاده کنندگان را فراهم میکنند.

درب اتوماتیک شیشه ای

مزایای درب اتوماتیک

  • کیفیت بالا و طراحی مدرن و جدید با مواد اولیه با کیفیت.
  • امکان استفاده بهینه از فضای موجود بر حسب میزان اندازه مکان مورد نظر.
  • استفاده از تکنولوژی مدرن برای جلوگیری از هدر رفت انرژی در بخش گرمایشی و سرمایشی

دیگر مزایا

  • جلوگیری از ورود گرد و غبار به مکان مورد نظر.
  • قابل استفاده در مکان های ویژه مانند درمانگاه ها ، بیمارستان ها و هتل ها.
  • با قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن در در مکان های مختلف با کاربری مختلف.

روش نصب و تنظیم درب های اتوماتیک

روش نصب و تنظیم درب های اتوماتیک به دو صورت انجام میشود،در روش اول با جمع شدن اهرم ها روی یکدیگر در اپراتوری که روی درب نصب شده،درب باز می شود و با باز شدن اهرم درب نیز بسته میشود.
در روش دوم که درست عکس روش اول است و اپراتور به روی آستانه درب نصب می شود. لازم به ذکر است اجرا و نصب درب یک کار کاملا تخصصی می باشد که باید حتما توسط افراد با تجربه و مجرب انجام شود.

اندازه و ابعاد درب اتومایتک

اندازه و ابعاد درب در انتخاب درب های اتوماتیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عنوان مثال برای فضاهای کم تردد و با عرض بازشو کم از درب کشویی اتوماتیک استفاده میگردد. عرض و ارتفاع دهانه بازشو از عوامل مهم در تعیین ابعاد و اندازه درب های اتوماتیک می باشد.

اپراتور درب اتوماتیک

اپراتور  کارکرد درب اتومایتک را کنترل میکند و  موجب سهولت در باز و بسته شدن و تردد میگردد. اپراتور درب های اتوماتیک در بالای این درب نصب میگردد و سایر قطعات مربوطه به روی اپراتور نصب میشوند.

منبع

درب اتوماتیک شیشه ای

انواع درب شیشه ای اتوماتیک

درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

درب اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی مرسوم ترین نوع درب اتوماتیک می باشد. این نوع در به صورت کشویی باز و بسته میشود و از نوع درب های اتوماتیک مدل خطی می باشد و قابل استفاده در فضاها با طول های متفاوت می باشد.
این در به به دو صورت با فریم و فریم لس اجرا میگردد . همچنین حسگر بالای درب ، ورود و خروج را کنترل میکند.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی یا مرحله ای با کاربری و عملکرد متفاوت خود، مزیت های بیشتری نسبت به سایر درب های اتوماتیک دارد. این درب بیشتری فضا ی باز شو را در اختیار کابر قرار می دهد و این خود یکی از مزیت های اصلی این نوع درب به شمار میرود.
از دیگر مزیت های این درب تنظیم میزان باز و بسته شدن درب می باشد. که این عمل توسط تکنسین انجام می گردد. این درب نیز مانند سایر درب های اتوماتیک از هدر رفت انرژی جلوگیری میکند.

درب اتوماتیک شیشه ای گردان

درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک شیشه ای گردان با جلوگیری از ورود هوای داخلی به صورت مستقیم به فضای بیرونی، از اتلاف انرژی جلوگیری میکند .
بنابراین استفاده از این درب ها برای مکان هایی که دارای اختلاف دمای داخل و خارج می باشد ،توصیه می شود. چون در یک زمان یکسان درب هم باز میشود و هم بسته می شود. با استفاده از این درب از برخورد افراد در هنگام ورود و خروج جلوگیری میشود .

درب اتوماتیک شیشه ای بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک شیشه ای بیمارستانی به گونه ای طراحی شده است، که حریم خصوصی بیماران حفظ شده . همچنین جابه جایی بیماران به راحتی و سهولت انجام گیرد.
این نوع درب ها دارای مزایا و ویژگی هایی، از جمله قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن،پوشش محافظتی درب و بی صدا بودن درب هنگام باز و بسته شدن میباشد. این نوع درب ها در مکان های مختلف از جمله آی سی یو و سی سی یو و … کاربرد دارند.

درب اتوماتیک شیشه ای نیم گرد

درب اتوماتیک نیم گرد

درب اتوماتیک شیشه ای نیم گرد یا منحنی با توجه به معماری و عملکرد فضای مورد نظر به صورت دایره،نیم دایره و قوسی طراحی و اجرا می گردد. برای ایجاد هارمونی و زیبایی بیشتر اسفاده از این درب، در فضاهای منحنی شکل توصیه میگردد.
در طراحی این درب به صورت دایره مانند درب های گردان تبادل هوای داخل و بیرون به حداقل میرسد. در نتیجه هدر رفت انرژی به حداقل می رسد.

دانلود کاتالوگ درب شیشه ای اتوماتیک