درب اتوماتیک ضد حریق

درب اتوماتیک ضد حریق
درب اتوماتیک ضد حریق

درب اتوماتیک ضد حریق

درب اتوماتیک ضد حریق همان طور که نامش مشخص است، به درب های مقاوم در برابر آتش اطلاق می گردد. همچنین این درب ها باید قابلیت مهار دود را داشته باشند. ایجاد امنیت لازم، کم شدن خسارات جانی و مالی احتمالی از ویژگی های درب اتوماتیک ضد حریق است.

مکان های مورد استفاده

این درب در ساختمان های بلند مرتبه و مرتفع مانند برج ها مسکونی، مراکز تجاری، مراکز خرید و هتل ها و بیمارستان ها کاربرد دارد. همچنین درب ضد حریق در مکان های پر خطر مانند پالایشگاه ها و نیز در سالن های سینما و سالن های همایش کاربرد دارد. درب ضد حریق در راه پله ها، پله های فرار مجتمع های مسکونی کاربرد دارد.

جنس و مشخصات درب اتوماتیک ضد حریق

لنگه درب اتوماتیک ضد حریق میتواند از ورق های فولادی و گالوانیزه باشد. این لنگه ها همچنین دارای کاور و پوشش های الکترواستاتیک هستند. همچنین جنس چهارچوب درب ضد حریق از ورق آهنی گالونیزه است. در قسمت های داخلی درب های ضد حریق از مواد غیر سوختنی و غیر قابل اشتعال مانند پشم سنگ یا پشم سرامیک استفاده می شود.

رنگ آمیزی درب ضد حریق

همانطور که در بالا اشاره کردیم پوشش درب و چهارچوب درب ها از طریق رنگهای الکترواستاتیک با رنگ های پودری مانند هستند. این درب ها ممکن است دو لنگه یا تک لنگه باشند. همچنین تنها رنگ سازگار با این درب ها رنگ های کوره ای الکترواستاتیک هستند.

تجهیزات درب ضد حریق اتوماتیک

از تجهیزات مورد استفاده در درب های ضد حریق اتوماتیک میتوان از نوار دود بند، لوله های ضد حریق فولادی، آرام بند و قفل ها و دستگیره های مواقع خروج اضطراری هستند. این تجهیزات در انواع درب اتوماتیک کاربرد دارد.

امکانات درب ضد حریق اتوماتیک

برخی از این درب ها دارای دریچه های خروج دود و آتش هستند. این دریچه موجب هدایت آتش به بیرون از ساختمان می شوند. ویژگی اصلی دریچه های تعبیه شده انتشار آتش و دود به بیرون است. این درب ها در طرح ها و شکل های مختلفی تولید می شوند. همچنین دارای آلیاژ های مختلفی مانند آلومینیومی و فولادی است.

ویژگی لوازم درب اتوماتیک ضد حریق

به عنوان مثال قاب مورد استفاده در درب باید به گونه ای باشد که در مقابل آتش و دود غیر قابل نفوذ باشد. در واقع تمامی اجزای به کار رفته در درب های ضد حریق باید این ویژگی را دارا باشند. این اجزا باید طبق استاندارد ها تولید شده باشند. گواهینامه استاندارد از ملزومات اصلی یراق آلات درب اتوماتیک ضد حریق است.

غیر قابل اشتعال بودن

غیر قابل اشتعال بودن امریست اجتناب ناپذیر. اجزای درب به علت قرار گرقتن به صورت طولانی در معرض آتش سوزی طبیعتا دچار سوختگی های خواهد شد. در واقع این درب ها باید تا حد ممکن غیر قابل اشتعال باشند.

قیمت درب اتوماتیک ضد حریق

قیمت درب اتوماتیک ضد حریق طبیعتا نسبت به سایر درب ها بالاتر است. البته این قیمت بستگی به نوع برند درب و نوع برند قطعات آن نیز دارد. برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک ضد حریق با کارشناسان ما تماس بگیرید.

درب اتوماتیک ضد حریق