یراق آلات کرکره برقی

انواع موتور (یراق آلات کرکره برقی)

موتور کرکره برقی در گذشته تنها برای برقی کردن موتورهای قدیمی استفاده میشد ولی کم کم و با گذشت زمان مورد استقبال گسترده استفاده کننده ها قرار گرفت و بعدا انواع پیشرفته آن مورد استفاده قرار گرفت . متناسب با میزان تردد و همچنین وزن های متفاوت تیغه ها انواع مختلفی از موتور کرکره برقی موجود است از انواع موتور کرکره برقی میتوان به نوع توبلار و نیز ساید اشاره کرد.

موتور کرکره ای توبلار

این موتور مورد استفاده در تمامی انواع کرکره های برقی می باشد.  این موتور استوانه ای شکل است و دارای شکلی لوله مانند می باشد. موتور کرکره ای توبلار به نسبت موتور ساید فضای کمتری اشغال میکند .موتور توبلار از بهترین نوع موتور در استفاده در کرکره برقی می باشد و بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگی ها

از ویژگی های این موتور نصب آسان آن می باشد . موتور توبلار در وزن های مختلف در بازار موجود است از جمله ۳۰ ، ۵۰ ، ۸۰ ، ۱۰۰ ، ۱۲۰ ، ۱۴۰ ، ۲۳۰ ، و ۳۰۰ کیلوگرم . از ویژگی موتور کرکره توبلار امنیت زیاد ، نصب راحت و صدای کم نام برد . از این موتور بیشتر در  پارکینگ های کوچک با تردد کم استفاده می شود که بسیار زیبا  می باشد.

عملکرد موتور توبلار

 • آچار خلاص کن این موتور در زمان قطعی برق به روش های مختلف میتواند حرکت کند:
 • به وسیله دستگیره خلاص کن که با چرخش آن میتوانیم کرکره فروشگاه را برای باز و بسته شدن هدایت کنیم.
 • به وسیله آچار جک که در بیشتر خودروها موجود است.
موتور توبلار

موتور کرکره ساید

این موتور یک نوع از موتورهایی است که با استفاده از یک موتور دارای زنجیر درب ر به بالا و پایین هدایت میکند و در یک طرف درب جاگذاری میشود. این موتور برای مکان های پر تعدد کاربرد دارد . این موتور از سیستم پاراشوت برای جلوگیری از سقوط ناگهانی کرکره استفاده میکند. این موتور در دونوع معمولی و یو پی اس دار وجود دارد .

قیمت موتور ساید

قیمت موتور ساید کرکره برقی نسبت به موتور توبلار کرکره برقی بالا تر است . این موتور بیشتر برای کرکره های برقی پلی کربنات و کرکره برقی پارکینگ ها استفاده می شود.  اغلب برای فروشگاه ها و پارکینگهای بزرگ استفاده میشود . یکی از مشکلات این موتور اشغال کردن فضای بسیار است و در این مورد موتور توبلار با ابعاد کمتر ارجعیت دارد به موتور ساید و به همین علت در مکان های بزرگتر و پر تردد باید استفاده شود. اما از مزایای آن میتوان به کم بودن صدای آن اشاره کرد . عملکرد این موتور به گونه ای است که دارای یک زنجیر خلاص کن میباشد.

موتور ساید کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی

یراق آلات کرکره برقی حتما باید در ساخت آن از مواد با کیفیت و مرغوب استفاده شود . کرکره برقی به دلیل استفاده فراگیر و سهولت در استفاده بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. انواع مختلف و متنوعی از یراق آلات مخصوص برقی وجود دارد.

تیغه کرکره برقی

یکی از اجزای اصلی کرکره برقی تیغه آن می باشد.این تیغه ها در طرح ها و شکل های مختلف مانند فوم دار ، اکسترود ، صنعتی، شفاف و … به بازار عرضه م گردد. هنگام عملکرد و باز و بسته شدن کرکره برقی تیغه کرکره برقی به سمت بالا و پایین باز و بسته می شوند.

تیغه کرکره برقی

ابعاد و اندازه تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی در ابعاد و اندازه های مختلف در بازار موجود می باشد که برحسب نیاز با ارتفاع و عرض مورد نظر تولید میشود. به علت ایجاد هماهنگی و هارمونی بین درب و نمای ساختمان بسیار مورد توجه طراحان قرار میگیرد . جنس تیغه ها معمولا از جنس آلومینیوم ، گالونیزه و فولاد و پلی کربنات است.
وزن کلی تیغه ها ، ابعاد نکات بسیار مهم در انتخاب تیغه ها می باشد. برای ایجاد حرکت روان و بی صدا باید زابطه مناسی بین تیغه و موتور ایجاد شود . این تیغه را میتوان توسط لیزر طراحی کرد و برای کارخانجات ، فروشگاه ها و … کاربرد دارد.

انواع تیغه های کرکره برقی

 • تیغه آلومینیومی
 • تیغه سوراخدار یا پانچ دار
 • تیغه دارای فوم  آلومینیومی
 • تیغه دارای فوم گالوانیزه
 • تیغه کرکره امنیتی یا رول گیر
 • تیغه پلی کربنات یا شفاف

خصوصیات و ویژگی های تیغه کرکره برقی

 • در زمان بسته بودن نمای زیبایی ایجاد میکند.
 • نصب آسان و راحت و اینکهفضای کمی برای نصب اشغل میکند.
 • دارای رنگهای مختلف و هماهنگ با نما
 • ایمنی و مقاومت بالا
 • جلوگیری از هدر رفت انرژی

دانلود کاتالوگ یراق آلات کرکره اتوماتیک

دانلود کاتالوگ