امنیت درب اتوماتیک

امنیت درب اتوماتیک

امنیت درب اتوماتیک در کسب و کارها، موسسات و حتی ساختمان‌های مسکونی بسیار مهم است. به ویژه هنگامی که درب اتوماتیک با یک سیستم کنترل دسترسی مجهز شده باشد. برای انتخاب درب اتوماتیک، علاوه بر توجه به طراحی و قابلیت آن، باید درباره سیستم‌های امنیتی نصب شده در آن نیز بررسی لازم انجام گیرد. از جمله مشکلاتی مانند درب‌هایی که به سختی باز یا بسته می‌شوند، موتورهایی که کار نمی‌کنند و سایر عناصر خارجی مانع عملکرد مناسب سیستم، که می‌توانند همگی در امنیت درب اتوماتیک تاثیرگذار باشند.

چگونه می‌توان امنیت اتوماسیون درب اتوماتیک را کنترل کرد؟

دو جنبه وجود دارد که نشان می‌دهد که آیا حداکثر استانداردهای امنیتی رعایت شده است: ۱-درب مجهز به عناصر امنیتی مورد نیاز برای هر مدل باشد، ۲-شرکت مطابق با گارانتی خدمات و خدمات نگهداری درب کار کند. این‌ها جنبه‌های کلیدی مهمی در تضمین کیفیت درب‌های اتوماتیک و این‌که آن‌ها به درستی کار می‌کنند، هستند. به این ترتیب، لازم است زمان انتخاب شرکت ارائه کننده درب اتوماتیک، در برابر وسوسه‌ها و تبلیغات مقاومت کنید.

امنیت درب اتوماتیک

برچسب CE

درب اتوماتیک با کیفیت باید برچسب CE را داشته باشد و با دستورالعمل‌های اروپایی در رابطه با کیفیت سازگار باشد تا امنیت را تضمین کند و مطابق با قوانین موجود باشد. این دستورالعمل محدودیت‌های امنیتی را در طراحی، استفاده، دسترسی، نصب، حفاظت از آتش و تمام جنبه‌هایی که بر عملکرد صحیح درب اتوماتیک تأثیر می‌گذارد، تعیین می‌کند. این مسئولیت از یک دستورالعمل، که از سال ۲۰۰۵ به اجرا گذاشته شده و در سال ۲۰۱۳ اصلاح شده است، به تصویب رسید،.که تعیین می‌کند که درب‌های اتوماتیک باید توسط تکنسین‌های مجاز تأیید و نصب شوند و دارای گواهینامه CE مربوطه باشند. این علامت CE گواهینامه شامل اعتبار‌نامه تولید‌کننده، نوع درب اتوماتیک، عملکرد و گواهینامه آزمون است.

ارائه دفترچه راهنمای کار با درب اتوماتیک

هنگامی‌که یک شرکت، درب اتوماتیک را ارائه می‌دهد، باید مجموعه‌ای از اسناد خاصی را ارائه کند: راهنمای استفاده و نگهداری و یک کتاب نگهداری گزارش، که در آن عملیات انجام شده منعکس شده. به همراه تاریخ و امضا شرکت و نصابی که آن‌ها را انجام داده است. رعایت این قوانین امنیت درب اتوماتیک را تضمین می‌کند.

تعمیر و نگهداری

علاوه بر موارد ذکر شده ما باید نیاز به انجام یک تعمیر و نگهداری خوب را اضافه کنیم. تعمیر و نگهداری منظم از حوادث جلوگیری می‌کند. خرابی‌ها و مسائلی را که می‌توانند باعث بروز آن‌ها شود را کاهش می‌دهد و به افزایش طول عمر درب اتوماتیک کمک می‌کند. تعمیر و نگهداری باید توسط یک شرکت با تجربه انجام شود. درب‌های اتوماتیک قطعاتی هستند که نیازمند تنظیمات، کالیبراسیون، جایگزینی قطعات یدکی و…. هستند و لازم است که این کار توسط پرسنل فنی واجد شرایط انجام شود. بدیهی است این کار بر امنیت درب اتوماتیک تاثیرگذار است.

تضمین امنیت و کیفیت درب اتوماتیک

در آرازدر، ما از اهمیت امنیت در درب‌های اتوماتیک آگاهی داریم. به همین دلیل است که همه محصولات ما با اطمینان از مطابقت با تمام مقررات لازم در مورد درب‌های اتوماتیک ارائه می‌گردند. علاوه بر این، در طول فرایند تولید هر یک از محصولات، اقدامات مختلفی برای جلوگیری از هر گونه خطر در طول عمر مفید درب‌ها انجام می‌شود، تا بتوانند بدون خطر برای مردم کار کنند.

علاوه بر این، آرازدر خدمات پس از فروش را نیز ارائه می‌دهد که با توجه به شایستگی آن در حل حوادث و تطابق با حداکثر تضمین کیفیت و ضروریات، مشخص می‌شود. این امر در کنار نیاز به تعمیر و نگهداری منظم به وسیله تکنسین‌های مجاز، که تضمین می‌کند مشتریان می‌توانند از درب های اتوماتیک خود در شرایط مطلوب در طول عمر مفید استفاده کنند، ارائه می‌شود. امنیت درب اتوماتیک یکی از عوامل کلیدی برای تضمین عملکرد مناسب آن و محافظت از مردم در حال عبور از آنها به صورت روزانه است. به همین دلیل است که در آرازدر، امنیت در هر مرحله از فرآیند طراحی و ساخت،با حداکثر کیفیت در هر یک از محصولات تضمین شده است.

منبع

امنیت درب اتوماتیک