انواع تیغه کرکره برقی

انواع تیغه کرکره برقی

انواع تیغه کرکره برقی را در این مطلب شرح خواهیم داد. تیغه‌های مورد استفاده در کرکره برقی در شکل‌های مختلف وجود دارند. به عنوان مثال تیغه‌های فوم‌دار، تیغه‌های صنعتی، اکسترود و تیغه‌هایی به‌صورت قوس‌دار. این تیغه‌ها با سایر اجزای معماری هماهنگ می‌شوند.

بنابراین رنگ و نوع آنها در زیبایی و هارمونی محیط بسیار تاثیرگذار است. آلیاژ به کار رفته در این کرکره‌ها از انواع جنس‌های آلومینیومی و گالوانیزه و همچنین فولادی و پلی‌کربنات است.

انواع کرکره برقی

انواع تیغه‌ها

انواع کرکره برقی

تیغه‌های آلومینیومی (اکسترود)
تیغه‌های سوراخ‌دار
تیغه‌های فوم‌دار
تیغه‌های کرکره امنیتی (رول‌گیتر)
تیغه‌های شفاف پلی‌کربنات

 تیغه‌های آلومینیومی اکسترود

تیغه آلومینیومی اکسترود از آلومینیوم تهیه می‌شود. اما چون طی فرایند اکستروژه تولید می‌شود، به تیغه آلومینیومی اکسترود معروف است. مرحله بعد از اکسترود شدن شامل مرحله رنگ‌کاری با رنگ‌های ضد خش الکترواستاتیک است. در مراحل بعد برچسب‌هایی به تیغه زده می‌شود. تیغه‌های برچسب‌دار، تیغه لیبل‌دار نیز خوانده می‌شوند. این کرکره دارای ویژگی‌هایی مانند وزن تیغه و درصد استفاده از آلومینیوم است. این تیغه از انواع تیغه کرکره برقی پر کاربرد محسوب می‌شود.

تیغه شفاف پلی کربنات

این تیغه به دلیل جنس آن بسیار شفاف است و از تیغه‌های مقاوم است. این تیغه‌ها مقاومت مکانیکی بالایی دارند. نام دیگر این تیغه‌ها تیغه نشکن است. این تیغه‌ها دارای قیمت بالاتری به نسبت سایر تیغه‌ها هستند. به عنوان مثال در طلافروشی‌ها برای امینیت بیشتر استفاده می‌شوند. از مزیت‌های این تیغه مشاهده اشخاص داخل مغاره یا فروشگاه است و اینکه از بیرون دید مناسبی به داخل وجود دارد. تیغه شفاف پلی کربنات ضد اشعه ماورا بنفش است.

تیغه‌های فوم‌دار

در واقع این تیغه همان تیغه کرکره‌ای معمولی است. تنها تفاوت آن با کرکره‌های معمولی مواد داخل تیغه است. این مواد شامل خمیر پلی‌اروتان است که داخل تیغه‌ها را پر می‌کند. در مرحله بعد به‌وسیله دسنگاه مخصوص، این خمیر‌ها به فوم تبدیل می‌شوند. یکی از مزیت‌های اصلی کرکره‌های برقی با تیغه فوم‌دار، کم‌تر بودن سر و صدای کرکره هنگام باز و بسته شدن است. همچنین با وجود فوم، خاصیت عدم ضربه هنگام بالا رفتن کرکره نیز بالا می‌رود. از انواع تیغه کرکره برقی است که استفاده زیادی دارد.

انواع تیغه کرکره برقی

تیغه امنیتی رول‌گیتر

تیغه رول‌گیتر از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع این تیغه یک روکشی آلومینیومی به همراه یک هسته فولادی دارد. این درب از درب‌های پرکاربرد و باکیفیت در دنیاست. در حقیقت قرقره‌های تعبیه شده در دو طرف درب، در ریل کرکره قفل می‌شوند و مانع خروج درب از ریل می‌شوند. این مقاومت حتی با ضربه‌های شدید نیز از بین نمی‌رود. این تیغه یکی از انواع تیغه کرکره‌های برقی ایمن است.

تیغه‌های سوراخ‌دار

از دیگر انواع تیغه کرکره برقی می‌توان از تیغه پانچ‌دار نام برد. نام دیگر تیغه کرکره برقی سوراخ‌دار، تیغه پانچ‌دار است. درواقع تیغه‌های آلومینیومی که به‌صورت تک‌جداره هستند، پانچ و تبدیل به تیغه پانچ‌دار می‌شوند. پانچ‌دار کردن این تیغه‌ها به دلایلی مانند ایجاد زیبایی با نفوذ نور به داخل محیط است. این تیغه‌ها در مکان‌های مختلفی مانند فروشگاه، پارکینگ، ساختمان‌های جنوبی کاربرد دارد.این تیغه‌ها به‌دلیل تک‌جداره بودن و عدم مقاومت نباید به عنوان یک کرکره برقی با مقاومت بالا در نظر گرفته شود.

انواع تیغه کرکره برقی