انواع موتور کرکره برقی

انواع موتور کرکره برقی

انواع موتور کرکره برقی را در مقاله پیش رو بررسی میکنیم. به طور کلی دو نوع معتبر موتور برای کرکره برقی در بازار موجود است: ۱- موتور ساید ۲- موتور توبلار

موتور ساید کرکره برقی

موتور ساید برای انواع کرکره برقی شامل کرکره مغازه، فروشگاه، سوله و پارکینگ کاربرد دارد. این موتور ها امکان تعویض و تعمیر را دارند. برای تعداد تردد بالا و همچنین تا ۱۰۰۰ کیلوگرم از این موتور استفاده می گردد. این موتور نسبت به موتور توبلار گرانتر است. این موتور برای کرکره های سنگین و با وزن بالا مانند کرکره های پلی کربنات کاربرد دارد.

انواع موتور ساید

موتور ساید معمولی : این موتور در هنگام قطع برق یک زنجیر جهت بالا و پایین بردن کرکره دارد.

موتور ساید UPS دار: این موتور هم زنجیر دستی دارد و هم برق اضطراری برای بالا و پایین کردن کرکره در هنگام قطع برقی است. برق اضطراری سبب جلوگیری از سقوط کرکره می شود.

انواع موتور کرکره برقی

قیمت موتور ساید

قیمت موتور ساید باتوجه به برند موتور متفاوت است. امروزه موتور های چینی نیز در بازار موجود است که به هیچ وجه توصیه نمی شوند. کیفیت پایین موتور چینی به نسب موتور های برند و معتبر از دلایل عدم استفاده از این موتورهاست. البته قیمت موتور ساید چینی به علت کیفیت پایین بسیار کمتر از موتور های برند و معتبر اروپایی است. قیمت موتور ساید اروپایی حدودا ۵ برابر نوع چینی آن است.

موتور کرکره برقی چینی

همانطور که قبلا اشاره کردیم این موتورها از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند. البته بعضا تحث لیسانس برند های اصلی تولید می شوند. در صورت استفاده از سیم پیچ مسی در موتور چینی این موتور دیرتر گرم می کند. در نتیجه احتمال سوختن سیم در آنها کمتر است. ولی اکثرا از سیم پیچ های آلومینیومی استفاده میشود. در هر صورت استفاده از موتور های چینی با کیفیت نیز مشکل چندانی به وجود نمی آورد.

مزایای استفاده از موتور ساید

  • مناسب برای کرکره برقی سنگین
  • برای مکان های پرتردد
  • تعمیر راحت کرکره و عدم نیاز به دمونتاژ کامل کرکره
  • بهره بردن از سیستم پاراشوت برای جلوگیری از سقوط کرکره

برند های معتبر موتور ساید

انواع موتور کرکره برقی

موتور ساید برند سامفی Somfy فرانسه

این موتور تولید شرکت سامفی فرانسه است . این شرکت از شرکت های معتبر در زمینه تولیدات صنعتی و خانگی است.

انواع موتور کرکره برقی

موتور ساید برند ماران تک Marantec  آلمان

موتور برند ماران تک آلمان یکی از معتبر ترین برند های موتور ساید است.

انواع موتور کرکره برقی

موتور ساید برند الرو Elero  آلمان

این موتور تولید شرکت الرو آلمان می باشد. این شرکت دارای تولیدات با کیفیتی در این زمینه می باشد.

انواع موتور کرکره برقی

بی اف تی BFT  ایتالیا

این موتور نیز از برند های معروف است. که محصول شرکت بی اف تی ایتالیا می باشد.

نکات کلی در کلی موتور ساید

نصب موتور ساید همان طور که از نامش پیداست، در کنار رول انجام می گیرد. مکان نصب موتور ساید میتواند در سمت چپ یا راست رول باشد. در موتور های ساید نصب شده به سمت خیابان حتما باید از کاور برای محافظت از موتور استفاده شود.

موتور توبلار کرکره برقی

این موتور لوله مانند است. جایگاه این لوله در قسمت رول کرکره است. قیمت این موتور نسبت به موتور ساید پایین تر می باشد. وزن این موتور کم و مخصوص فضاهای کم تردد تر است. این موتور به صورت دستی خلاص می شود و برق اضطراری ندارد.

انواع موتور کرکره برقی