ایمنی درب اتوماتیک و دستی

ایمنی درب اتوماتیک و دستی

بررسی ایمنی درب اتوماتیک و درب دستی و بررسی آن هدف از ارائه این مقاله است. درهای اتوماتیک و نیمه‌اتوماتیک انواع مختلفی در سراسر جهان وجود دارد. اکثر مردم به صورت روزانه با برخی از انواع درب‌های ورودی‌های سر و کار دارند. استفاده زیاد از درب برای کاربران بسیار مهم است. اولین واکنش منطقی هنگام نزدیک شدن به درب این است که من باید با عبور از درگاه وارد ساختمان شوم. انتظارم این است که این دروازه اتوماتیک یا غیر اتوماتیک باشد. دوم، من می‌توانم انتظار داشته باشم که درب باید عملکرد مورد انتظار من را داشته باشد.

درب‌های دستی

دروازه‌های دستی با دست اداره می‌شوند. به دلایل امنیتی، آن‌ها با قفل‌ها به صورت دستی قفل شده و توسط یک فرد باز می‌شوند. درب‌های دستی می‌تواند در طرح‌های مختلف به اجرا درآید و حتی می‌توانید به دلخواه خود آن را سفارش دهید. علاوه بر این، دروازه‌های دستی ارزان‌تر و راحت‌تر از درب اتوماتیک نگهداری می‌شود. درب‌های دستی به انرژی وابسته نیستند، به این معنی است که وقتی برق قطع می‌شود، لازم نیست در مورد ورود یا خروج یا اموال خود نگران باشید.

درب‌های اتوماتیک

درب‌های اتوماتیک توسط موتور اجرا می‌شود. واضح است که مزیت اصلی دروازه اتوماتیک نسبت به مدل دستی، راحتی آن است. درب‌های اتوماتیک نگرانی خروج ماشین برای باز کردن درب‌ها، هر بار که آن‌ها خانه را ترک می‌کنند یا به خانه خود باز می‌گردانند، مرتفع می‌کنند. اما به غیر از این، دروازه‌های اتوماتیک نیز خطر دسترسی سارقین که می‌توانند قفل‌ها را باز کنند، کاهش می‌دهد.

ایمنی درب اتوماتیک و دستی

ظاهر درب‌ها

ظاهر یک درب معمولا نشان می‌دهد که یک درگاه اتوماتیک نیست. شامل دستگیره‌های درب، دسته‌ها یا دستگاه‌های سخت‌افزاری آن. ممکن است برچسب‎‌های جهت‌دار مانند PUSH یا PULL در درب وجود داشته باشد که می‌تواند سرعت آن را افزایش دهد.

اکثر صاحبان کسب و کار می‌دانند که محیط بیرونی فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، ادارات و سایر شرکت‌ها می‌تواند اولین تصور مشتری از یک شرکت را ایجاد کند. علاوه بر ایجاد زیبایی شناختی حرفه‌ای در سایر اجزای تشکیل‌دهنده‌ کسب و کار شما، استفاده از نوع مناسب درب ورودی نیز بهترین روش برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان است. انواع مختلفی از درب‌ها در بازار وجود دارد: شامل درب‌های ورودی دستی و انواع مختلف درب‌های اتوماتیک.

مزایای درب دستی و اتوماتیک

درست همانطور که هر کسب و کار متفاوت است، در هنگام ورود به درب‌های مختلف، نیازهای امنیتی کسب و کار نیز وجود دارد. هر دو درب دستی و اتوماتیک مزایای خود را دارند. صاحبان کسب و کار باید بدانند که تصمیم درست می‌تواند یک حرکت حیاتی باشد. ایمنی درب اتوماتیک و دستی نیز باهم متفاوت است.

مزایای درب دستی

  • تعمیر و نگهداری کمتر: از آنجا که درب‌های دستی نیازی به برق ندارند، لازم نیست نگران باشید.
  •  امنیت فردی: با استفاده از درب دستی، شما همچنین می‌توانید در مورد نصب سیستم امنیتی خود سوال کنید. راه‌های زیادی برای سفارشی‌سازی قفل درب شما وجود دارد. اینکه آیا شما یک کلید یا سیستم الکترونیکی (یا هر دو) را ترجیح می‌دهید.
  •  انتخاب‌های متنوع: با استفاده از درب ورودی دستی، انتخاب‌های بیشتری در حوزه سبک‌های مختلف خواهید داشت که البته در بیشتر درب‌های الکترونیکی نیز وجود دارد. این می‌تواند به شما اجازه دهد ظاهر کسب و کار خود را بیشتر سفارشی‌سازی کنید.
ایمنی درب اتوماتیک و دستی

مزایای درب ورودی اتوماتیک

  •  بهره‌وری انرژی بیشتر: درب ورودی اتوماتیک تنها زمانی باز می‌شود که نیاز باشد. بنابراین، این خود یک نوع صرفه‌جویی در مصرف انرژی در تابستان و زمستان است.
  •  امنیت بهتر: درب‌های شیشه‌ای کشویی اتوماتیک ممکن است شکننده باشند زیرا آنها دارای شیشه هستند. اما این درب‌ها دارای امنیت بالا و ظاهر زیبا هستند.
  •  دسترسی بیشتر: با درب‌های اتوماتیک کشویی یا درب‌های اتوماتیک چرخشی به راحتی همه افراد داخل و خارج از ساختمان با دسترسی راحت امکان ورود و خروج دارند.

برای مقایسه ایمنی درب اتوماتیک و دستی نکاتی در بالا ذکر شد. در جوامع امروزی استفاده از درب‌های اتوماتیک به علت عملکرد آن‌ها، بیشتر شده است. و این خود نشان‌دهنده میزان رضایت از این درب‌هاست.

ایمنی درب اتوماتیک و دستی
ایمنی درب اتوماتیک و دستی
ایمنی درب اتوماتیک و دستی