بیومتریک در درب‌های اتوماتیک

بیومتریک در درب های اتوماتیک

بیومتریک در درب‌های اتوماتیک

بیومتریک در درب‌های اتوماتیک تکنولوژی جدید پذیرفته شده در بخش‌های امنیتی و کنترل دسترسی است. این روش تشخیص فعالیت انسان بر اساس ویژگی‌های فیزیولوژیکی و رفتاری افراد است. اثر انگشت، چهره، صدا و یا راه رفتن به وسیله تکنیک‌های پیشرفته، ایمنی درب اتوماتیک را فراهم می‌کنند.

مزایای استفاده از بیومتریک در درب اتوماتیک

مزایای استفاده از بیومتریک در درب‌های اتوماتیک مختلف، متفاوت است. کلید‌ها، کارت‌های دسترسی یا کد‌ها می‌توانند از دست رفته، فراموش شده یا به سرقت بروند. اما این در مورد اثر انگشت، یا صورت فرد صدق نمی‌کند. به همین دلیل، در مقابل دیگر فناوری‌های کنترل دسترسی، بیومتریک یکی از قوی‌ترین سطح تأیید هویت در حال حاضر را تضمین می‌کند. خصوصیات بیولوژیکی فرد، منحصر به فرد است و قابل انتقال نیست و استفاده از چنین تمایزی با توجه به افزایش امنیت و قابلیت اطمینان سیستم‌های دسترسی، در حال حاضر یک جنبه کلیدی است.

کاربرد بیومتریک درب اتوماتیک در مکان‌های مختلف

سرعت این تکنولوژی باعث می‌شود تا سیستم در یک زمان بسیار کوتاه، اثر انگشت کاربران را تشخیص دهد. به این ترتیب، اگر بیش از یک نفر نیاز به دسترسی داشته باشند، از ورود توده افراد مراجعه کننده جلوگیری می‌شود. علاوه بر این، این سیستم برای آگاهی از اینکه چه کسی وارد شده است، اطلاعاتی ایجاد می‌کند. علاوه بر این، این تکنولوژی مزایای زیادی در مکان‌هایی دارد که در آن علاوه بر امنیت، انعطاف‌پذیری بیشتر مورد نیاز است. فرودگاه‌ها یک مثال بسیار واضح هستند. روزانه میلیون‌ها نفر از طریق فرودگاه‌ها در سراسر جهان جابجا می‌شوند. نیاز به کنترل امنیت در این فضاها یک جنبه کلیدی برای تضمین راحتی مسافران است.

بیومتریک در اداره‌ها

در ساختمان‌های اداری، نصب درب‌های اتوماتیک بیومتریک می‌تواند انتخاب خوبی باشد، به شرطی که با سایر سیستم‌های کنترل دسترسی ترکیب شده باشد. در این ساختمان‌ها، پرسنل به طور روزانه وارد و خارج می‌شوند، بنابراین لازم است سیستم‌های مختلف را با هم ترکیب کنیم تا پرسنل جدید و ناآشنا با این سیستم با مشکل مواجه نشوند.

بیومتریک در درب اتوماتیک منازل

درب‌های اتوماتیک مجهز به تکنیک‌های بیومتریک تنها برای ساختمان‌ها و اماکن عمومی کاربرد ندارند. این تکنولوژی برای عموم مردم نیز قابل استفاده است. با توجه به امنیتی که با بیومتریک ارائه می‌دهیم، این تکنولوژی در خانه‌ها نیز قابلیت استفاده‌ است. احساس امنیت در خانه، چیزی است که همه افراد از وجود آن باید بهره‎‌مند شوند. به همین دلیل داشتن درب ورودی در یک خانه که با استفاده از خواندن اثر انگشت باز می‌شود، امنیت بیشتری را برای صاحبان ارائه می‌دهد و همچنین آسایش را افزایش می‌دهد و افراد دیگر نگران کلید‌هایی که جا گذاشته‌اند نیستند!

ضرورت استفاده

در محیط‌هایی که ایمنی ضروری است و یا از کنترل‌های دسترسی استفاده می‌شود مانند آزمایشگاه‌ها و واحد‌های صنعتی به دفاتر، ورزشگاه‌ها یا ساختمان‌های مسکونی، با کنترل دسترسی مجهز به بیومتریک، سیستم کاربر را شناسایی می‌کند و درب‌های اتوماتیک را باز می‌کند یا می‌بندد.

منبع

بیومتریک در درب‌های اتوماتیک