درب اتوماتیک خروج اضطراری

درب اتوماتیک خروج اضطراری

درب اتوماتیک خروج اضطراری برای مواقع خطر دارای امکاناتی است که سایر درب‌های اتوماتیک فاقد آن هستند. درب‌های خروجی اضطراری آرازدر دارای همه ویژگی‌های یک درب کشویی با امکان باز کردن لنگه درب در موقعیت برشی است. از این کار برای به حداکثر رساندن محل تخلیه استفاده می‌کنند.

عملکرد درب اتوماتیک اضطراری

درب‌های کشویی اتوماتیک در حالت عادی (کشویی و اتوماتیک) کار می‌کنند. اما در مواقع اضطراری می‌توان لنگه‌ها را به صورت دستی به طرف درب کشید تا امکان عبور توده استفاده کننده فراهم شود. علاوه بر این، درب اتوماتیک خروج اضطراری آرازدر به لطف اپراتور خود در انرژی صرفه‌جویی می‌کند. به این ترتیب از طریق ثابت نگه داشتن دما در داخل، امکانات و راحتی بیشتری برای مشتریان و کارکنان فراهم می‌کند.

تفاوت درب اضطراری با درب اتوماتیک کشویی

در درب اتوماتیک خروج اضطراری همواره سعی بر ایجاد بازشو بزرگ‌تر در مواقع حساس است. این درب در واقع همان درب اتوماتیک کشویی است که در مواقع لزوم به صورت کامل باز می‌شود. تفاوت این درب با درب اتوماتیک کشویی را می‌توان در واقع در نحوه باز و بسته شدن آن به هنگام خطر عنوان کرد. در این هنگام همه لت‌های درب باز می‌شوند.

درب اتوماتیک خروج اضطراری

استاندارد‌های لازم برای درب اتوماتیک خروج اضطراری

درب‌های اتوماتیک باید با قوانین موجود مطابقت داشته باشند. استانداردهایی که توسط استاندارد EN16005 اروپایی مطرح شده است، برای جلوگیری از ایجادخطرات بالقوه است. اگرچه خطرات را می‌توان با روش‌های مختلفی مرتفع کرد، اما در برخی موقعیت‌ها، دفع خطر استاندارد‌تری مورد نیاز است. چنین موردی در درب اتوماتیک آرازدر وجود دارد که مشتمل بر یک مکانیزم انفجاری است. سیستم فشرده‌سازی، در موارد اضطراری می‌تواند قسمت‌های اتوماتیک درب را با استفاده از فشار دستی ساده و امکان ایجاد اتاق گسترده‌تر برای تخلیه فراهم کند.

درب اتوماتیک خروج اضطراری

ویژگی‌های اصلی درب اتوماتیک خروج اضطراری

  • دارای عملکرد یک درب اتوماتیک معمولی، به همراه امکان شکستن لنگه درب جهت خروج
  • در موارد اضطراری، لنگه‌ها به سادگی با فشار دادن آن‌ها به بیرون می‌روند.
  • توصیه شده برای درب‌های اصلی خروجی در ساختمان‌های عمومی و یا در تاسیسات
  • حداکثر امنیت
  • دارای طیف گسترده‌ای از لوازم جانبی

کاربرد‌های اصلی درب

کاربرد اصلی درب اتوماتیک اضطراری را می‌توان در مکان‌هایی مانند بیمارستان، در قسمت اورژانس و ورود و خروج سریع برانکارد مشاهده کرد. یا مثلا در مجتمع‌های مسکونی به‌هنگام بروز حوادثی مانند آتش‌سوزی و زلزله. امروزه در ساختمان‌های مدرن این درب‌ها برای مواقع اضطراری تعبیه می‌شوند. این درب در مکان‌های شلوغ مانند سینماها نیز کاربرد فراوان دارند.

هنگام حادثه افراد مستقر در ساختمان باید بتواندد به فضای بیرونی دسترسی داشته باشند. این دسترسی با توجه به اهمیت زمان باید خیلی سریع در دسترس افراد قرار بگیرد. درب اتوماتیک خروج اضطراری با تلف کردن کمترین زمان ممکن موجبات خروج سریع را فراهم می‌کند.

درب‌های کشویی مورد استفاده به عنوان درب خروج اضطراری

درب کشویی به علت استفاده راحت و سادگی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بین مدل‌های مختلف، درب اتوماتیک گزینه مناسبی برای درب خروج اضطراری است. نحوه باز و بسته شدن این درب‌ها حتی اگر به‌عنوان درب اتوماتیک اضطراری نیز مورد استفاده قرار نگیرد. به علت سهولت در کاربری به عنوان درب اضطراری می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

نصب درب اتوماتیک خروج اضطراری

نصب این درب نیز مانند سایر درب‌های اتوماتیک نیازمند تخصص و تجربه کافی در زمینه نصب است. نصب این درب‌ها باید با دقت بیشتر و توسط افراد کاربلد انجام شود.

قیمت درب اتوماتیک خروج اضطراری

قیمت درب اتوماتیک خروج اضطراری بستگی به برند، کشور سازنده و قطعات به کار رفته در آن دارد. این درب در آرازدر با قیمت مناسب به مشتریان ارائه می‌گردد. در مقاله فوق ویژگی‌های این درب بازگو شد.

مزایای نصب درب اتوماتیک