درب اتوماتیک سکشنال

درب اتوماتیک سکشنال

درب اتوماتیک سکشنال

درب اتوماتیک سکشنال یکی از درب‌های مناسب و ایده‌آل برای ساختمان است. از این درب در پارکینگ ساختمان‌های مسکونی و عمومی استفاده می‌شود. همچنین برای فضاهای کم ارتفاعی مانند پارکینگ به کار برده می‌شود. این درب فضای بسیار کمی را در پارکینگ اشغال می‌کند. از این درب می‌توان به جای درب‌های کرکره‌ای استفاده کرد. این درب مجهز به سیستم ضد سقوط است. این سیستم در مواقع خاص و در صورت از کار افتادن فنر و کابل درب، از سقوط درب جلوگیری می‌کند. با استفاده از این درب به علت اشغال فضای کم‌، عرض عبوری برای عبور وسایل نقلیه نیز بیشتر می‌شود.

جنس پنل درب اتوماتیک سکشنال

جنس پنل‌های درب اتوماتیک از فولاد گالوانیزه است. این پنل‌ها در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف و متناسب با معماری ساختمان وجود دارند. برای معماری خاص از درب‌های متناسب با آن معماری می‌توان استفاده کرد. این درب‌ها، جلوه بسیار زیبایی به پارکینگ در نمای بیرونی خواهند داد. جنس درب در کیفیت آن تاثیر به‌سزایی دارد.

نحوه باز و بسته شدن

درب اتوماتیک سکشنال به صورت خیلی راحت و سریع باز و بسته می‌شود. همچنین این درب اتوماتیک فاقد سر و صدا است. نام دیگر درب سکشنال درب زیر سقفی است. برای پارکینگ‌های پرتردد استفاده از این درب توصیه می‌شود.

مزایای درب سکشنال

  • تطابق با نمای ساختمان و زیبایی
  • نیاز به فضای اندک و کم ارتفاع برای نصب
  • قابلیت ایجاد پنجره در داخل درب در صورت نیاز
  • رنگ‌بندی و مدل‌های گوناگون
  • استفاده از تجهیزات و قطعات با طول عمر بالا
  • مناسب برای مکان‌ها با تردد بالا
  • سرعت بالای باز و بسته شدن و بی صدا بودن

درب سکشنال صنعتی

این درب‌ها همانطور که از نام آن‌ها مشخص است، مناسب برای محیط‌های صنعتی هستند. همچنین برای مکان‌های بزرگ و پرتردد نیز کاربرد دارند. این درب‌ها برای کارخانه‌ها و سوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این درب را معمولا در کارخانه‌هایی استفاده می‌کنند که از نظر ارتفاعی و به‌طور کلی فضای محدود دارند. درب سکشنال صنعتی به دلیل امنیت بالا یک درب ضد سرقت نیز محسوب می‌شود.

ویژگی‌های درب سکشنال صنعتی

  • قابلیت نصب به سه صورت دارای زاویه، به صورت ۹۰ درجه و قائمه و به‌صورت گیوتین
  • قابلیت نصب باتری برای مواقع قطع برق
  • سرعت بالای باز و بسته شدن
مزایای درب سکشنال

درب سکشنال مسکونی

درب اتوماتیک سکشنال

این درب در منازل مسکونی و در قسمت پارکینگ استفاده می‌شود. همانگونه که از قبل اشاره شد، در پارکینگ‌هایی که کمبود فضا دارند استفاده می‌شود. طریقه نصب این درب در فضای پارکینگ به دو صورت قائمه یا ۹۰ درجه و به صورت دارای زاویه انجام می‌شود.

کاربرد درب سکشنال در آتش‌نشانی

در آتش‌نشانی استفاده از درب سکشنال ضروری است. برای ایجاد سرعت بیشتر در باز و بسته شدن درب در موقع حوادث، حتما باید از موتور مخصوص استفاده شود. چون سرعت باز و بسته شدن درب در این مکان بسیار مهم است. از جمله موتوری که قابلیت سرعت زیاد را فراهم می‌کند موتور ساید گیربکسی است. به طور کلی سیستم درب‌های بکار رفته در آتش‌نشانی باید از سرعت بالایی برخوردار باشند.
استفاده از موتور پر سرعت برای این درب‌ها موجب عملکرد سریع درب اتوماتیک سکشنال می‌گردد. موتور ساید نمونه‌ای از موتور با کیفیت و پرسرعت و مناسب برای درب‌های سکشنال در مکان‌های خاص مانند آتش‌نشانی است.