درب اتوماتیک شیشه‌ای

درب اتوماتیک شیشه‌ای

درب اتوماتیک شیشه‌ای امکان دسترسی ورود و خروج راحت‌تر را برای افراد استفاده کننده فراهم می‌کند. این درب در حقیقت نوعی خوش آمدگویی به مراجعه کننده درهنگام ورود به ساختمان، فروشگاه و… است.

کاربرد درب اتوماتیک

اکثر مواقع افراد مسن، ناتوان و کودکان در هنگام استفاده از درب‌های سنتی به علت سختی در باز و بسته شدن با مشکل مواجه می‌شوند. با توجه به مزایا و قابلیت‌های درب‌های اتوماتیک استفاده از آن در ساختمان‌ها با کاربری‌های مختلف افزایش یافته است.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک چیست؟

این درب‌ها با طراحی شیک و مدرن جایگزین درب‌های سنتی و قدیمی شده‌اند و علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، آسایش و رفاه استفاده کنندگان را فراهم می‌کنند.

درب اتوماتیک شیشه ای

مزایای درب اتوماتیک

  • کیفیت بالا و طراحی مدرن و جدید با مواد اولیه با کیفیت.
  • امکان استفاده بهینه از فضای موجود بر حسب میزان اندازه مکان مورد نظر.
  • استفاده از تکنولوژی مدرن برای جلوگیری از هدر رفت انرژی در بخش گرمایشی و سرمایشی

دیگر مزایا

  • جلوگیری از ورود گرد و غبار به مکان مورد نظر.
  • قابل استفاده در مکان‌های ویژه مانند درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها و هتل‌ها.
  • با قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن در در مکان‌های مختلف با کاربری مختلف.

روش نصب و تنظیم درب‌های اتوماتیک

روش نصب و تنظیم درب‌های اتوماتیک به دو صورت انجام میشود، در روش اول با جمع شدن اهرم‌ها روی یکدیگر در اپراتوری که روی درب نصب شده، درب باز می‌شود و با باز شدن اهرم درب نیز بسته می‌شود.
در روش دوم که درست عکس روش اول است و اپراتور به روی آستانه درب نصب می‌شود. لازم به ذکر است اجرا و نصب درب یک کار کاملاً تخصصی است که باید حتماً توسط افراد با تجربه و مجرب انجام شود.

اندازه و ابعاد درب اتومایتک

اندازه و ابعاد درب در انتخاب درب‌های اتوماتیک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به‌عنوان مثال برای فضاهای کم تردد و با عرض بازشو کم از درب کشویی اتوماتیک استفاده می‌گردد. عرض و ارتفاع دهانه بازشو از عوامل مهم در تعیین ابعاد و اندازه درب‌های اتوماتیک است.

اپراتور درب اتوماتیک

اپراتور کارکرد درب اتومایتک را کنترل می‌کند و موجب سهولت در باز و بسته شدن و تردد می‌گردد. اپراتور درب‌های اتوماتیک در بالای این درب نصب می‌گردد و سایر قطعات مربوطه به روی اپراتور نصب می‌شوند.

منبع

درب اتوماتیک شیشه ای

انواع درب شیشه ای اتوماتیک

درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

درب اتوماتیک کشویی

درب اتوماتیک شیشه‌ای کشویی مرسوم‌ترین نوع درب اتوماتیک است. این نوع در به‌صورت کشویی باز و بسته می‌شود و از نوع درب‌های اتوماتیک مدل خطی است و قابل استفاده در فضاها با طول‌های متفاوت است.
این در به به دو صورت با فریم و فریم لس اجرا می‌گردد. همچنین حسگر بالای درب؛ ورود و خروج را کنترل می‌کند.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

درب اتوماتیک تلسکوپی

درب اتوماتیک شیشه‌ای تلسکوپی یا مرحله‌ای با کاربری و عملکرد متفاوت خود، مزیت‌های بیشتری نسبت به سایر درب‌های اتوماتیک دارد. این درب بیشتری فضا ی باز شو را در اختیار کابر قرار می‌دهد و این خود یکی از مزیت‌های اصلی این نوع درب به شمار می‌رود.
از دیگر مزیت‌های این درب تنظیم میزان باز و بسته شدن درب است. که این عمل توسط تکنسین انجام می‌گردد. این درب نیز مانند سایر درب‌های اتوماتیک از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کند.

درب اتوماتیک شیشه ای گردان

درب اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک شیشه‌ای گردان با جلوگیری از ورود هوای داخلی به صورت مستقیم به فضای بیرونی، از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند.
بنابراین استفاده از این درب‌ها برای مکان‌هایی که دارای اختلاف دمای داخل و خارج است، توصیه می‌شود. چون در یک زمان یکسان درب هم باز میشود و هم بسته می‌شود. با استفاده از این درب از برخورد افراد در هنگام ورود و خروج جلوگیری می‌شود.

درب اتوماتیک شیشه ای بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک شیشه‌ای بیمارستانی به گونه‌ای طراحی شده است، که حریم خصوصی بیماران حفظ شده. همچنین جابه جایی بیماران به راحتی و سهولت انجام گیرد.
این نوع درب‌ها دارای مزایا و ویژگی‌هایی، از جمله قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن، پوشش محافظتی درب و بی صدا بودن درب هنگام باز و بسته شدن میباشد. این نوع درب‌ها در مکان‌های مختلف از جمله آی سی یو و سی سی یو و… کاربرد دارند.

درب اتوماتیک شیشه ای نیم گرد

درب اتوماتیک نیم گرد

درب اتوماتیک شیشه‌ای نیم گرد یا منحنی با توجه به معماری و عملکرد فضای مورد نظر به صورت دایره، نیم دایره و قوسی طراحی و اجرا می‌گردد. برای ایجاد هارمونی و زیبایی بیشتر اسفاده از این درب، در فضاهای منحنی شکل توصیه می‌گردد.
در طراحی این درب به صورت دایره مانند درب‌های گردان تبادل هوای داخل و بیرون به حداقل میرسد. در نتیجه هدر رفت انرژی به حداقل می‌رسد.

دانلود کاتالوگ درب شیشه‌ای اتوماتیک