درب اتوماتیک ضد حریق

درب اتوماتیک ضد حریق
درب اتوماتیک ضد حریق

درب اتوماتیک ضد حریق

درب اتوماتیک ضد حریق همان‌طور که از نامش مشخص است، به درب‌های مقاوم در برابر آتش اطلاق می‌گردد. همچنین این درب‌ها باید قابلیت مهار دود را داشته باشند. ایجاد امنیت لازم، کم شدن خسارات جانی و مالی احتمالی از ویژگی‌های درب اتوماتیک ضد حریق است.

مکان های مورد استفاده

از درب ضد حریق در:

  • ساختمان‌های بلند‌مرتبه و مرتفع مانند برج‌های مسکونی، مراکز تجاری، مراکز خرید و هتل‌ها و بیمارستان‌ها
  • مکان‌های پر خطر مانند پالایشگاه‌ها
  • سالن‌های سینما و سالن‌های همایش
  • راه‌پله‌ها و پله‌های فرار مجتمع‌های مسکونی
  • و….

اسفاده می‌شود.

جنس و مشخصات درب اتوماتیک ضد حریق

لنگه درب اتوماتیک ضد حریق می‌تواند از ورق‌های فولادی و گالوانیزه باشد. این لنگه‌ها همچنین دارای کاور و پوشش‌های الکترواستاتیک هستند. همچنین جنس چهارچوب درب ضد حریق از ورق آهنی گالوانیزه است. در قسمت‌های داخلی درب‌های ضد حریق از مواد غیر سوختنی و غیر قابل اشتعال مانند پشم سنگ یا پشم سرامیک استفاده می‌شود.

رنگ آمیزی درب ضد حریق

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، پوشش درب و چارچوب درب‌ها از طریق رنگ‌های الکترواستاتیک یا رنگ‌های پودری‌مانند هستند. این درب‌ها ممکن است دو‌لنگه یا تک‌لنگه باشند. همچنین تنها رنگ سازگار با این درب‌ها، رنگ‌های کوره‌ای الکترواستاتیک هستند.

تجهیزات درب ضد حریق اتوماتیک

از تجهیزات مورد استفاده در درب‌های ضد حریق اتوماتیک می‌توان به:

  • نوار دود بند
  • لوله‌های ضد حریق فولادی
  • آرام‌بند
  • قفل‌ها و دستگیره‌های مواقع خروج اضطراری

اشاره کرد. این تجهیزات در انواع درب اتوماتیک کاربرد دارند.

امکانات درب ضد حریق اتوماتیک

برخی از این درب‌ها دارای دریچه‌های خروج دود و آتش هستند. این دریچه موجب هدایت آتش به بیرون از ساختمان می‌شود. ویژگی اصلی دریچه‌های تعبیه شده انتشار آتش و دود به بیرون است. این درب‌ها در طرح‌ها و شکل‌های مختلفی تولید می‌شوند. همچنین دارای آلیاژ‌های مختلفی مانند آلومینیومی و فولادی است.

ویژگی لوازم درب اتوماتیک ضد حریق

به عنوان مثال، قاب مورد استفاده در درب باید به گونه‌ای باشد که در مقابل آتش و دود غیر قابل نفوذ باشد. در واقع تمامی اجزای به کار رفته در درب‌های ضد حریق باید این ویژگی را دارا باشند. این اجزا باید طبق استاندارد‌ها تولید شده باشند. گواهینامه استاندارد از ملزومات اصلی یراق‌آلات درب اتوماتیک ضد حریق است.

غیر قابل اشتعال بودن

غیر قابل اشتعال بودن امریست اجتناب‌ناپذیر. اجزای درب به علت قرار گرقتن به صورت طولانی در معرض آتش‌سوزی، طبیعتا دچار سوختگی‌هایی خواهند شد. در واقع این درب‌ها باید تا حد ممکن غیر قابل اشتعال باشند.

قیمت درب اتوماتیک ضد حریق

قیمت درب اتوماتیک ضد حریق به‌طبع نسبت به سایر درب‌ها بالاتر است. البته این قیمت بستگی به نوع برند درب و نیز نوع برند قطعات آن دارد. برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک ضد حریق با کارشناسان ما تماس بگیرید.

درب اتوماتیک ضد حریق