درب اتوماتیک مثلثی یا زاویه دار

درب اتوماتیک مثلثی یا زاویه دار

درب اتوماتیک مثلثی یا زاویه دار

درب اتوماتیک مثلثی یا زاویه دار یکی از انواع درب‌های اتوماتیک کشویی است. بین دو قسمت درب یک زاویه وجود دارد. درواقع می‌توان گفت به نوعی از برخورد دو درب اتوماتیک کشویی و تشکیل یک زاویه به وجود آمده‌است. زاویه میانی این درب ۹۰ درجه است. بیشتر در معماری‌های مدرن برای ورودی‌های با زاویه به‌کار برده می‌شود. یکی از ویژگی‌های این درب جلوگیری از ورود تابش نور مستقیم به داخل فضا است. به علت ظاهر زیبا در مکان‌هایی با معماری خاص استفاده می‌شود. درب اتوماتیک مثلثی یا زاویه دار در واقع یک نوع خاص از درب برای ورودی‌های مدرن است.

عملکرد درب اتوماتیک مثلثی

عملکرد این درب به‌گونه ای است که به داخل و خارج قابلیت باز شدن دارد. در این درب حسگر به صورت خطی نیست. حسگر مورد استفاده در این درب حسگر مایکروویو است. درب اتوماتیک مثلثی کلیه امکانات سایر درب‌های اتوماتیک را نیز داراست. از جمله راحتی در استفاده، جلوگیری از اتلاف انرژی و … این درب برای محیط‌هایی که کمبود فضای مناسب برای ورودی اصلی دارند، پیشنهاد می‌شود. به‌عنوان مثال مکان‌هایی که فقط یک قسمت برای ورودی دارند و آن هم در گوشه فضا هستند. با استفاده از این درب از گوشه‌ها که ممکن است در حالت عادی بی‌استفاده باشند، نیز استفاده شده‌است.

تفاوت درب اتوماتیک کشویی و درب اتوماتیک مثلثی

از نظر عملکرد می‌توان گفت این دو درب دارای شباهت بسیاری هستند. در واقع این دو سیستم از نظر عملکرد که کشویی بودن است یکی هستند. تنها تفاوت آنها در ظاهر این درب‌هاست. درب مثلثی به صورت زاویه‌دار و درب کشویی به‌صورت خطی عمل می‌کند. همچنین همان‌طور که در بالا ذکر شد، حسگر درب‌ها نیز متفاوت است. حسگر درب کشویی خطی و حسگر درب مثلثی ماکروویوی است.

قیمت درب اتوماتیک شیشه‌ای مثلثی

قیمت درب اتوماتیک شیشه‌ای مثلثی بستگی به کشور سازنده و میزان کیفیت آن دارد. امروزه برندهای معروفی درب‌های اتوماتیک را تولید می‌کنند. قیمت‌های متغیری برای درب اتوماتیک از نظر کیفیت وجود دارد. تجهیزات درب نیز تاثیرگذار روی قیمت درب اتوماتیک مثلثی است. به علت نوسان قیمت‌ها در بازار، درب اتوماتیک نیز دارای نوسانات قیمت است. برای اطلاع از قیمت‌های روز با همکاران ما تماس بگیرید.

درب اتوماتیک مثلثی یا زاویه دار
درب اتوماتیک مثلثی یا زاویه دار

درب اتوماتیک مثلثی یا زاویه دار و سیستم حفاظتی

این درب مانند سایر درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای با سیستم‌های امنیتی و حفاظتی هماهنگی کامل دارد. به‌عنوان مثال با سیستم‌های دزدگیر، سیستم اثر انگشت و .. هماهنگ است. یکی از ویژگی‌های درب اتوماتیک مثلثی یا زاویه دار امنیت آن است. به‌طور کلی در درب‌های اتوماتیک، امنیت یکی از ویژگی‌های اصلی درب محسوب می‌شود. همچنین این درب‌ها با سیستم‌های امنیتی نیز به آسانی هماهنگ می‌شود و با نصب هر کدام از این سیستم‌ها، سیستم درب تبدیل به یک پکیج کامل امنیتی می‌شود. این ویژگی برای ادارات، بانک‌ها و سایر اماکن کاربرد بسیار دارد.

انواع سیستم‌های حفاظتی در درب اتوماتیک

در درب‌های اتوماتیک سیستم‌های حفاظتی و امنیتی برای امنیت بیشتر نصب می‌گردد. این سیستم‌ها بر حسب میزان امنیت مورد نیاز شامل سیستم‌های ضد سرقت مانند دزدگیر، سیستم‌های حضور و غیاب و سیستم اثر انگشت است. این سیستم‌ها درصورت امنیتی بودن در بانک‌ها و جواهر فروشی‌ها کاربرد دارد. سایر سیستم‌ها در ادارات و اماکن دولتی به‌کار برده می‌شوند.

کاربرد درب اتوماتیک مثلثی در معماری مدرن

در معماری مدرن برخی ساختمان‌های به گونه‌ای خاص طراحی می‌شوند. مثلا ترکیب معماری برخی مکان‌ها به‌صورت تیز‌گوشه و مثلثی شکل است. برای هماهنگی سایر عناصر معماری با اینگونه معماری باید از تجهیزات مناسب استفاده شود. این تجهیزات شامل درب و پنجره است. مثلثی بودن درب اتوماتیک ورودی در این‌گونه فضاها هماهنگی کاملی با معماری فضا خواهد داشت. درب اتوماتیک مثلثی یا زاویه دار در فضاهایی این چنینی کاربرد دارد.