درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ
درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ از انواع درب‌های بزرگ اتوماتیک است که دارای انواع مختلفی است. ویژگی اصلی این درب، در درجه اول بزرگ بودن آن است. چون در پارکینگ امکان عبور و مرور وسایل نقلیه بزرگ وجود دارد. البته درب پارکینگ برای پارکینگ‌های کوچک و گنجایش کم نیز وجود دارد. باز و بسته شدن این درب‌ها توسط نیروی موتور الکتریکی تامین می‌شود. اغلب درب‌های پارکینگ اتوماتیک به صورت کرکره‌ای هستند. برخی از درب‌های اتوماتیک نیز به صورت لولایی و همچنین کشویی ساخته می‌شوند. در برخی از درب‌های اتوماتیک یک لایه عایق در درب تعبیه می‌شود.

نصب درب اتوماتیک پارکینگ

نصب درب پارکینگ به فضای محل نصب، عرض و ارتفاع ورودی آن بستگی دارد. نصب درب پارکینگ در منازل مسکونی و همچنین در مراکز عمومی مانند مراکز تجاری انجام می‌شود. قدرت موتور در درب منازل مسکونی طبیعتا پایین‌تر از درب‌های مراکز تجاری و بزرگ است. نصب درب‌های پارکینگ اتوماتیک باید توسط نصاب با‌تجربه انجام شود. در صورت نصب نادرست، بعد از نصب امکان اختلال در عملکرد درب وجود دارد. بنابراین باید درب به‌صورت کاملا استاندارد نصب شود.

جنس درب پارکینگ

درب پارکینگ بسته به نوع آن دارای جنس‌های متفاوتی است. به‌عنوان مثال جنس درب پارکینگ معمولاً آلومینیوم، فولاد گالوانیزه، چوبی و پشم شیشه‌ای در واحد کامپوزیتی است. اما مناسب‌ترین درب از نظر هزینه و مقاومت، درب اتوماتیک پارکینگ با جنس فولاد گالوانیزه است. این درب دارای مقاومت بسیار زیادی است.

ویژگی‌های درب پارکینگ

  • دارای مدل‌های گوناگون در رنگ بندی‌های مختلف
  • سهولت در رفت‌و‌آمد و کارایی بالا
  • دارای گارانتی برای کلیه لوازم و قطعات
  • زیبایی ظاهری
  • هماهنگی با محیط از نظر معماری
  • قابلیت هماهنگی با سیستم حفاظتی و امنیتی مانند قفل برقی

انواع درب پارکینگ اتوماتیک لولایی

به‌طور کلی درب‌های لولایی پارکینگ از نظر تعداد لنگه به دو نوع تک‌لنگه و دو‌لنگه تقسیم می‌شوند:

درب اتوماتیک تک لنگه

درب اتوماتیک تک‌لنگه به سمت چپ یا راست باز می‌شود. این درب امنیت کمتری نسبت به درب دو‌لنگه دارد. به همین دلیل باید برای امنیت بیشتر از قفل‌های برقی برای ایمنی آن استفاده کرد. درب تک‌لنگه در پارکینگ‌هایی استفاده می‌شود که در یک سمت پارکینگ فضای بیشتری برای بازشو دارند. درب اتوماتیک لولایی پارکینگ بیشتر مناسب برای ساختمان‌های حیاط‌دار است و کمتر برای پارکینگ‌های زیر واحد‌های مسکونی استفاده می‌شود.

درب اتوماتیک پارکینگ لولایی دو لنگه

این درب‌های لولایی دارای دو لنگه هستند. این درب فضای مناسبی را جهت عبور و مرور وسایل نقلیه به‌وجود می‌آورد. این درب یکی از محبوب‌ترین درب‌های پارکینگی به‌شمار می‌آید. این درب قابلیت استفاده در ساختمان‌های مسقف و همچنین دارای حیاط را داراست. باز شدن درب دو لنگه پارکینگ به دو صورت است: جک بازویی و جک زیر سطح.

درب اتوماتیک پارکینیگ

درب اتوماتیک سکشنال پارکینگ

درب سکشنال در پارکینگ ساختمان‌های مسکونی و خصوصی و همچنین در پارکینگ مکان‌های صنعتی نیز استفاده می‌شود. این درب در واقع یکی از انواع درب اتوماتیک صنعتی نیز محسوب می‌شود. تعداد پنل‌های درب سکشنال بین ۳ تا ۸ عدد پنل است. جنس این پنل‌ها از فولاد گالوانیزه است؛ ویژگی اصلی این درب استفاده از آن برای مکان‌ها با محدودیت ارتفاع است. از دیگر ویژگی‌های این درب مجهز بودن به سیستم ضد سقوط درب است. این درب در انواع مختلف با رنگ‌بندی‌های مختلف برای هماهنگی با محیط اطراف وجود دارد. این درب نیز به علت مجهز بودن به تکنولوژی روز و مدرن بودن فاقد سر و صدا است. در این درب می‌توان پنجره نیز تعبیه کرد.

درب اتوماتیک کرکره‌ای پارکینگ

درب اتوماتیک کرکره‌ای یکی از انواع درب پارکینگی است. جنس درب اصلی به‌طور معمول فولاد است. می‌‎توان از آلیاژ‌های دیگر نیز برای ایجاد امکانات دیگر مانند شفافیت بیشتر به آن اضافه کرد. ار انواع رایج درب کرکره‌ای نوع فنردار آن است. این درب‌ها قابلیت عایق شدن ۱۰۰ درصدی را ندارند. برای مکان‌هایی که نیاز به درب عایق وجود دارد، از این درب استفاده نشده و معمولاً از درب سکشنال با لایه فوم میانی استفاده می‌شود.