شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن

شیشه بالکن برای بالکن آپارتمان‌ها که از داشتن حیاط محروم‌اند بسیار کاربرد دارد. از ویژگی‌های بالکن ایجاد محیطی مستقل که مصون از نفوذ گرما، سرما و گرد وغبار است. شیشه مخصوص بالکن به گونه‌ای طراحی می‌شود که در صورت عدم نیاز می‌توان شیشه را جمع کرد. بالکن و تراس در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی بسیار کاربردی است. به علت عدم وجود حیاط از بالکن استفاده‌های مختلفی می‌شود. با نصب شیشه برای تراس فضای داخلی از فضای خارجی جدا می‌شود. بنابراین می‌توان از بالکن به عنوان یک فضای خصوصی با کاربرد‌های مختلف استفاده کرد. در این صورت امکان استفاده از میز و صندلی در تراس نیز ممکن می‌شود.

کاربرد شیشه بالکن

مهم‌ترین کاربرد شیشه تراس جداسازی فضای بالکن از فضای خارجی است. با نصب آن محیط بالکن تبدیل به فضایی می‌شود که در شرایط آب و هوایی مختلف قابل استفاده است. با ایجاد یک فضای محصور با امکان استفاده از نور طبیعی، علاوه بر زیبایی بیشتر تراس، موجب خصوصی شدن فضای تراس می‌شویم. فضای بالکن در فصول سرد سال عملا مکانی غیر قابل استفاده می‌شود. با نصب شیشه تراس امکان استفاده از تراس در روزهای سرد نیز میسر می‌شود.

نصب شیشه بالکن شیشه ای

نصب شیشه بالکن به شیوه‌های مختلف انجام می‌شود. به‌عنوان مثال در برخی بالکن‌ها از شیشه ضخیم، پنل شیشه‌ای با بست نگهدارنده و همچنین به‌صورت فریم‌لس انجام می‌شود. نصب شیشه به‌روش فریم‌لس زیبایی بیشتری دارد. در نصب شیشه تراس فریم‌لس از هیچ‌گونه بستی استفاده نمی‌شود. ویو و دید بالکن شیشه‌ای فریم‌لس از سایر شیشه‌های بالکن بیشتر است.

مزیت‌های شیشه تراس

  • جداسازی فضای داخلی بالکن از فضای خارجی
  • متحرک بودن بالکن و امکان باز و بسته‌کردن آن
  • خصوصی‌کردن فضای تراس
  • جلوگیری از نفوذ گرما، سرما و گرد و غبار و حشرات موذی
  • جلوگیری از نفوذ باران و برف به داخل بالکن
  • ارائه دید و لنداسکیپ مناسب برای ساختمان
  • استفاده از انواع شیشه مقاوم و ایمن مانند سکوریت

انواع شیشه بالکن

شیشه بالکن ریلی

شیشه تراس را می‌توان به صورت ریلی نصب کرد. روش باز و بسته شدن شیشه در شیشه‌های بالکن ریلی به صورت ریلی است. بنابراین باز و بسته شدن آن به راحتی انجام می‌شود. می‌توانیم برای نصب ریلی شیشه تراس از نگهدارنده عمودی استفاده نکنیم.

شیشه بالکن لولایی

در نصب برخی از شیشه‌های مورد استفاده در تراس از لولا استفاده می‌شود. استفاده از لولا برای درب، برای راحتی در باز و بسته شدن درب است. به طور کلی در بالکن می‌توان از انواع سیستم لولایی و ریلی بنا به سلیقه خود استفاده کرد.

قیمت شیشه مورد استفاده از تراس

بسته به نوع شیشه و یراق‌آلات آن و همچنین مدل آن و انتخاب شیشه ریلی و لولایی، قیمت شیشه بالکن متفاوت است. برای نصب شیشه تراس باید با توجه به نیاز، از مدل مناسب برای بالکن استفاده شود.

شیشه بالکن