شیشه دودبند سکوریت

شیشه دودبند سکوریت

شیشه دودبند سکوریت

شیشه دودبند سکوریت در صنعت ساختمان‌سازی مدرن بسیار استفاده می‌شود. شیشه دودبند در واقع همان شیشه ضد حریق است و به آن شیشه پله فرار نیز می‌گویند. یکی از دلایل اصلی استفاده از شیشه دودبند، ایمنی آن است. مقاوم بودن در برابر ضربه و آتش‌سوزی از مزایای اصلی این شیشه‌ها محسوب می‌شود.

این شیشه هنگام وقوع حوادثی مانند آتش‌سوزی، از سرایت دود و آتش به طبقات مجاور جلوگیری می‌کند. شیشه دودبند سکوریت از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. علاوه بر عایق صوتی که یکی از ویژگی‌های آن است، برای هر طبقه یک حریم خصوصی و همچنین یک لایه ایمنی خاص نیز ایجاد می‌کند. شیشه دودبند از سرایت مونواکسید کربن در هنگام آتش‌سوزی جلوگیری می‌کند. برای ساخت شیشه دودبند از شیشه سکوریت استفاده می‌شود که ضخامت معمول آن ۱۰ میلیمتر است.

شیشه راه پله یا شیشه دودبند را می‌توان به صورت دولنگه یا یک‌لنگه سفارش داد. برای پیمانکاران، پایان کار صادر نمی‌شود، مگر اینکه ساختمان به شیشه دودبند مجهز باشد. بنابراین به این شیشه، شیشه پایان کار نیز می‌گویند.

درب‌های شیشه دودبند

استفاده از درب‌های شیشه دوبند نیز امروزه در حال افزایش است. این درب‌ها برای حفظ بهداشت و ایمنی در کلیه ساختمان‌های مسکونی و تجاری و همچنین امنیت در برابر آتش‌سوزی کاربرد دارند. استفاده از این درب‌ها از نظر قیمت شیشه نیز مقرون به صرفه نیز است. دلیل اصلی استفاده از درب شیشه دودبند سکوریت شفافیت این درب‌هاست. شفافیت و ایمنی در برابر آتش‌سوزی خود دلیل محکمی برای استفاده از درب شیشه دودبند سکوریت است.

مزایای استفاده از شیشه دودبند سکوریت

  • دارای عایق حرارتی برای مقابله با آتش و همچنین عایق صوتی بودن
  • شفافیت و امکان نفوذ نور طبیعی به داخل
  • ارائه شده در سایز و قطعات مختلف
  • جلوگیری از نفوذ اشعه یو وی به داخل ساختمان
  • دارای تنوع در شکل و ابعاد
  • ایجاد زیبایی و شفافیت در محیط

قیمت شیشه دودبند سکوریت

قیمت شیشه دودبند با توجه به نوع سفارش متفاوت است. این شیشه در عرض‌های مختلف به صورت دولنگه و تک‌لنگه طراحی می‌گردد. در انتخاب شیشه دودبند سکوریت باید دقت شود که شیشه طبق استاندارد تولید شده باشد. قیمت شیشه دودبند نیز به کیفیت آن نیز بستگی دارد. برخی از شیشه‌های دودبند استاندارد لازم برای ساختمان را ندارند. به دلیل حساس بودن عملکرد این شیشه طبیعتا باید از یک شیشه استاندارد با قیمت مناسب استفاده شود.

رنگ شیشه دودبند

رنگ استاندارد و مناسب شیشه دودبند، رنگ شفاف است. در واقع نوع معمول آن شفاف و بدون رنگ است. اما با توجه به نیاز مشتری می‌توان مناسب با سلیقه او شیشه با رنگ‌های مختلف نیز طراحی گردد. به عنوان مثال برخی از رنگ‌های دودی یا مات و یا سایر رنگ‌ها استفاده می‌کنند.

شیشه دودبند سکوریت

آپارتمان‌های نیازمند شیشه دودبند سکوریت

برای ایجاد ایمنی در آپارتمان‌های با طبقات زیاد، برای ایمنی بیشتر استفاده از شیشه دودبند توصیه می‌شود. در واقع آپارتمان‌های دوطبقه به بالا باید از شیشه دودبند استفاده کنند. به این علت که در هنگام آتش‌سوزی از انتقال مونواکسید کربن و دود به طبقات بالا جلوگیری شود. از این طریق خسارت جانی به کم‌ترین حد خود می‌رسد. عدم رعایت این اصل می‌تواند منجر به صدمات جبران‌ناپذیری شود. در واقع رعایت این قانون، هم امنیت را برای ساختمان به همراه دارد و هم زیبایی. استفاده از شیشه‌های دودبند شفاف ضد اشعه UV، نور طبیعی را به ساختمان وارد می‌کند. در واقع این ویژگی یک نوع صرفه‌جویی در مصرف انرژی است که موجب عدم استفاده از نور غیر طبیعی می‌شود. جنس این شیشه از سکوریت است.

دودبند راه پله

همان‌طور که گفتیم، کاربرد اصلی شیشه دودبند سکوریت در راه‌پله است. با استفاده از شیشه دودبند در آپارتمان، می‌توان ایمنی و زیبایی را به ساختمان هدیه کرد. ورود نور طبیعی به ورودی ساختمان سبب راحتی ساکنین در رفت و آمد پله‌ها می‌شود. امروزه معماران برای ایجاد زیبایی، بیشتر از نمای شیشه‌ای استفاده می‌کنند. شیشه پایان کار یا دودبند امروزه یکی از اجزای اصلی ساختمان‌های بلند مرتبه محسوب می‌شود.

برای این شیشه می‌توان از فریم نیز استفاده کرد. همچنین ممکن است به صورت بدون فریم نیز استفاده شود. در معماری مدرن استفاده از مصالح عایق به یک حسن تبدیل شده است. چون استفاده از این مصالح سبب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود.

نصب شیشه دودبند

نصب شیشه دودبند باید توسط نصاب و در مکان‌هایی مانند راه‌پله‌ها انجام شود. برای نصب شیشه دودبند باید از نصاب با‌تجربه استفاده شود. قبل از نصب باید ابعاد مورد نظر به نصاب ارائه شده باشد تا در زمان نصب با مشکل روبرو نشود.