شیشه سکوریت

انواع شیشه سکوریت

شیشه سکوریت دارای انواع مختلف با مشخصات متفاوت است. این شیشه‌ها با رنگ‌ها و ضخامت‌ها ی مختلف به بازار عرضه می‌شوند.

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت میرال

شیشه میرال، بسیار ایمن و مقاوم است و هنگام شکستن به تکه‌ها و ابعاد ریزی تبدیل می‌شود که کاملاً بی خطر است بنابراین در مکان‌هایی که نیاز به ایمنی بیشتر دارد استفاده می‌شود. به‌عنوان مثال در شیشه بالکن، حمام، فروشگاه و… استفاده می‌گردد.

شیشه سکوریت
شیشه سکوریت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه لمینت یا نشکن نیز از انواع شیشه سکوریت مقاوم برای مکان‌هایی که از لحاظ ایمنی مهم هستند است. به‌عنوان مثال از این شیشه در جلو ماشین، فروشگاهها و در جلوی پیشخوان بانک و… استفاده می‌گردد.

ساختار شیشه لمینت

ساختار لمینت به گونه‌ای است که بین دو لایه شیشه یک لایه طلق برای ایجاد ایمنی بیشتر قرار می‌گیرد. شیشه نشکن بعد از ضربه خرد نمیشود و تکه‌های شیشه روی طلق بین دو شیشه باقی می‌مانند. این شیشه در حقیقت نوعی شیشه ضد گلوله است. این نوع شیشه در اندازه‌ها و ابعاد مختلف برای کاربرد‌های گوناگون تولید می‌شود.

مراحل تولید

درابتدا باید شیشه‌های مورد نظر برای ورود به کوره کاملاً شسته شوند. دمای مورد نظر برای این کوره‌ها حدود ۷۰۰ درجه سانتیگراد است. هوریزنتال را برای تولید کردن شیشه سکوریت به داخل کوره انتقال می‌دهند.
برای ایجاد و تولید یک محصول یکپارچه و عاری از هرگونه قوس و برجستگی و برامدگی درون کوره‌ها به وسیله سرامیک‌هایی، شیشه‌های به جلو و عقب کشیده می‌شوند.

مرحله آخر گرمایش

مرحله آخر بعد از گرمایش، مرحله دمیدن هوای سرد است. طبیعتا این عملیات باید خیلی سریع اتفاق بیفتد. در حقیقت اینکار برای این انجام میگیرد. که به طور کامل هوای درون شیشه‌ها گرفته شود؛ و موجب می‌شود هنگام استفاده از سکوریت و احیانا شکستن آن در موقع حادثه این شیشه به ذرات ریز تبدیل شود و ایمنی آن تضمین گردد.

شیشه سکوریت

خرید شیشه سکوریت

برای خرید شیشه حتماً باید از قبل اقدام به خرید مکان مورد نظر را اندازه‌گیری کنیم. زیرا این نوع شیشه قابل برش و تغییر اندازه نیست. البته تنها در صورتی برش این نوع شیشه مقدور است که شیشه خام بوده و سکوریت نشده باشد. این نوع شیشه دارای ابعاد مختلف برای کاربد‌های مختلف است.

برآورد قیمت

برای اطلاع از قیمت های به روز شیشه سکوریت به بخش “قیمت شیشه سکوریت” مراجعه کنید. در ضمن برای اطلاع از برآورد قیمت و مشاوره با کارشناسان ما در ” تماس با ما” ارتباط برقرار کنید.

نصب شیشه سکوریت

برای نصب نیاز به نیروی متخصص برای نصب است. چون عدم نصب درست شیشه سکوریت باعث بروز مشکلات فراوانی می‌شود که قابل جبران نیست. یکی از این مشکلات تراز نبودن شیشه سکوریت است.

مشکلات

از مشکلات دیگر خرابی لولاها و یراق آلات است. نصب باید توسط نیروی کاملاً متخصص و آموزش دیده برای جلوگیری از تعمیر ودوباره کاری انجام شود.

شرکت آرازدُر

شرکت آرازدُر با استفاده از محصولات مرغوب و با کیفیت همواره سعی در ارئه محصول با کیفیت است. آرازدُر برای کسب رضایت مشتریان دارای خدمات پس از فروش نیز است.

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت چیست؟

یکی از شناخته شده‌ترین مصالح ساختمانی، شیشه سکوریت است. مقاومت شیشه سکوریت از شیشه‌های معمولی بیشتر است. از این شیشه به علت مقاومت زیاد در مکانهایی که به مقاومت و ایمنی بیشتری نیاز است، استفاده می‌شود.

ویژگی کوره‌ها

این شیشه برای تولید باید در کوره‌های حرارتی ویژه، حرارت داده شود. این عملیات تحت حرارتی بالای ۷۰۰ درجه سانتی‌گراد انجام می‌شود. سرد کردن شیشه به وسیله دمیدن هوای سرد به سطوح شیشه انجام می‌شود. عملیات سرد کردن باید خیلی سریع انجام شود.

مراحل سرد شدن شیشه

سرد شدن لایه بیرونی شیشه سکوریت موجب افزایش مقاومت بیشتر این نوع شیشه خواهد شد؛ و این موضوع به‌علت ایجاد تنش‌های مداوم در شیشه است. بعد از عملیات سرد شدن شیشه حال باید شیشه برای پرداخت لبه‌هایش از دستگاه دیاموند عبور کند؛ و کاملاً براق شود. در مراحل بعد شیشه به دستگاه‌های دیگر برای سوراخ کردن و برش و … فرستاده می‌شود.

شیشه سکوریت

کوره‌های ساخت

در حال حاضر دو نوع کوره به نام‌های کوره منتال و کوره کانوکشن برای ساخت شیشه استفاده می‌شود. کوره منتال نوعی از کوره هستند که با استفاده از المنت گرمای لازم را به شیشه مورد نظر وارد می‌کنند.

کوره کانوکشن

کوره‌های کانوکشن گرمای مورد نظر برای ساخت شیشه سکوریت را به وسیله هوای به ششه منتقل می‌کنند. این نوع کوره شیشه سکوریت مقاوم و یکپارچه و همچنین دارای کیفیت بالا تولید می‌کند؛ و بنابراین با توجه به کیفیت محصول قیمت بالاتری نیز دارد.

عمده تولیدات

  • لوازم خانگی مانند آشپزخانه

  • لمینت برای پله

  • برای پارتیشن بندی و دکوراتیو

  • استفاده در باجه های دستگاه خودپرداز

  • استفاده برای برخی از تجهیزات آزمایشگاهی

  • استفاده در میزهای تلویزیون

ویژگی‌های سکوریت

هیچکدام از ویژگی‌های شیشه شامل وزن مخصوص، رنگ، ضریب انبساط، هدایت حرارتی در طی مراحل سکوریت شدن دچار تغییر نمیکند. در واقع برخی از خواص و ویژگی‌های شیشه طی عملیات تبدیل شدن به سکوریت بهبود می‌یابد. این نوع ویژگی‌ها شامل ویژگی‌های فیزیکی، مقاومت در برابر ضربه و… است.

میزان مقاومت

این شیشه دارای مقاومت حرارتی بسیار بالایی میباشد و می‌تواند تا ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد را تحمل کند. نشکن بودن شیشه سکوریت درهنگام بلایای طبیعی مانند زلزله بسیار کاربرد دارد؛ و اهمیت آن مشخص می‌شود.

شیشه سکوریت

تکنولوژی تولید شیشه

تولیداین نوع شیشه‌ها شامل مراحل مقدماتی و پیشرفته است. در ابتدا شیشه معمولی را به اندازه‌های دلخواه برش میدهند؛ و بعد از آن برای مراحل سنگ زنی و پرداخت لبه شیشه آماده می‌شود. بعد از این مراحل نوبت انتقال شیشه به کوره‌های حرارتی است. در این مرحله ابتدا شیشه در مرحله اول با حرارت حدود ۷۰۰ درجه به نقطه نرم شدن می‌رسند؛ و بعد از آن مرحله دوم دمیدن هوای سرد آغاز می‌شود.

منبع

دانلود کاتالوگ شیشه سکوریت

دانلود کاتالوگ
شیشه سکوریت