مزایای کرکره برقی

مزایای کرکره برقی

مزایای کرکره برقی را در این مقاله شرح می‌دهیم. استفاده از کرکره‌های قدیمی سبب ایجاد آلودگی صوتی می‌شد. امروزه با استفاده از کرکره برقی دیگر نیاز به استفاده از نیروی انسانی برای باز و بسته شدن درب نیست. استفاده از کرکره برقی برای تمامی افراد میسر است. چون نیاز به نیروی بدنی زیاد ندارد و با ریموت کنترل و حسگر باز و بسته می‌شود. با انتخاب تیغه کرکره مناسب می‌توانیم متناسب با نیاز آن مکان کرکره مناسب را نصب کنیم. در ادامه ویژگی‌ها و خصوصیات کرکره برقی را شرح خواهیم داد.

ویژگی‌های نصب کرکره برقی

  • قابل استفاده برای تمامی افراد و کنترل آن توسط یک ریموت
  • عدم نیاز به رنگ‌کاری و تویض کرکره در صورت انتخاب کرکره متناسب با شرایط مد نظر
  • دارای هزینه نصب و نگهداری مناسب در مقابل کارایی
  • در رنگ‌بندی و جنس‌های مختلف
  • امنیت بالای کرکره برقی و با قابلیت هماهنگی با سیستم‌های حفاظتی
  • عدم ایجاد آلودگی صوتی با استفاده از تیغه فوم‌دار

مقاومت آب و هوایی

با انتخاب تیغه آلومینیومی برای کرکره برقی، درواقع موجب مقاومت کرکره در برابر آب و هوای مختلف شده‌ایم. این تیغه در برابر رطوبت و خشکی هوا دچار خوردگی نمی‌شود. به علت عدم محدودیت آب و هوایی در نصب کرکره آلومینیومی، این کرکره یکی از انواع رایج کرکره برقی است.

مزایای کرکره برقی
مزایای کرکره برقی

هزینه نصب و نگهداری کرکره برقی

قیمت کرکره با توجه به نوع تیغه آن و سایر یراق‌آلاتی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، متفاوت است. هزینه نصب کرکره برقی نیز با توجه به اندازه کرکره مشخص می‌شود. اما در هرحال هزینه نصب و نگهداری کرکره برقی با توجه به عملکرد و کارایی بالای آن بسیار مناسب است. نصب کرکره در صورتی که توسط نیروی متخصص انجام شود، نیاز کمتری به تعمیرات در آینده پیدا می‌کند.

عدم آلودگی صوتی

با ایجاد یک لایه عایق در میان تیغه کرکره می‌توان آن را عایق کرد. در نتیجه با استفاده از این روش آلودگی صوتی به حداقل می‌رسد. به‌عنوان مثال در تیغه گالوانیزه، داخل تیغه ماده‌ای به‌نام پلی‌اورتان تزریق می‌شود. استفاده از پلی اورتان سبب ایجاد خاصیت عایق صوتی برای کرکره گالوانیزه می‌شود. از تیغه‌های فوم‌دار بیشتر در منازل مسکونی، در پارکینگ و کرکره برقی پنجره استفاده می‌شود.

خاصیت ضد گلوله بودن

مزایای کرکره برقی

نوع خاصی از تیغه کرکره برقی دارای خاصیت ضد گلوله است. تیغه پلی‌کربنات به علت اینکه از یک ماده به نام پلیمر مقاوم ساخته می‌شود، مقاومتی بالاتر از فولاد گالوانیزه دارد. این تیغه همچنین دارای خواص ضد‌حریق است. بنابراین در برابر آتش‌سوزی نیز مقاومت دارد.

سیستم مرکزی کرکره برقی

در صورت نصب کرکره برقی‌های متعدد در یک مکان، می‌توانیم این کرکره‌ها را توسط یک ریموت کنترل باز و بسته کنیم. این ویژگی برای مراکز صنعتی مناسب است. عملکرد ریموت کنترل کرکره برقی برای بالا بردن کارایی آن بسیار ساده است. در واقع با فشار دادن یک دکمه می‌توان کرکره را باز و بسته کرد.