نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی باید توسط نصاب با تجربه انجام شود. نصاب کرکره برقی نیز باید با تمام یراق آلات کرکره برقی از جمله موتور، تیغه، کنترلر و ریل آشنایی داشته باشد. این یراق آلات و قطعات باید از برندهای معتبر و با کیفیت باشند. تعمیرات کرکره برقی نیز توسط نصاب انجام می‌شود. بنابراین یک نصاب با تجربه برای تعمیر کرکره باید با روش نصب کرکره برقی نیز آشنایی داشته باشد. آموزش نصب کرکره برقی یکی از آموزش‌های حساس است.

دوره‌های عملی نصب کرکره

کارآموزان فقط از طریق گذارندن دوره عملی در کنار نصابان با تجربه قادر به نصب بی عیب نقص هستند. آراز در با ۱۵ سال تجربه در زمینه نصب کرکره برقی همواره سعی در کسب رضایت مشتریان خود را داشته است. کرکره‌‌‌های برقی اتوماتیک با کرکره‌‌های قدیمی و سنتی تفاوت‌های بسیاری دارند. در ابتدا استفاده از کرکره برقی با مشکلات فراوانی روبرو بود از جمله پیشرفته نبودن تکنولوژی موجود در موتور کرکره برقی بود و با تولید صدای گوش خراش نتوانسته بود رضایت مشتریان را جلب کند. اما با پیشرفت تکنولوژی موتورها و کاهش و بی صدا شدن باز و بسته شدن کرکره استفاده گسترده‌تری در صنعت ساختمان سازی از کرکره برقی شده است.

فیلم آموزش نصب کرکره برقی

در فیلم آموزشی زیر روش نصب کرکره برقی را مشاهده می کنید.

آموزش نصب کرکره برقی

برای نصب ابتدا باید یک فریم در چهارچوب محل نصب کرکره جاگذاری شود. برای هم اندازه بودن قطعات با محل نصب از قبل همه اندازه دقیق تولید و برای آنها قطعات مورد نظر گرفته می‌شود. البته با شاقول کردن محل نصب، نیاز به فریم آهنی مرتفع می‌شود. برای نصب ابتدا موتور، رسیور و کلیه قطعات الکترونیکی نصب می‌شوند. موتور یا لوازم الکترونیکی را می‌توان در هنگام اتمام نصب هم می‌توان نصب کرد.

نصب کرکره برقی

روش نصب کرکره

ابتدا باید صفحه‌های مورد نظر را به پایه به وسیله جوش متصل کنیم. جوش‌ها باید با دقت فراوان انجام شود. زیرا باید توانایی تحمل وزن زیاد را داشته باشند و در واقع نگهدارنده کرکره هستند. بعد از آن درام را آماده سازی می‌کنیم . آماده سازی آن هم به گونه ای است که از یک سر باید به موتور و از طرف دیگر به یاتاقان نصب شود.

مونتاژ تیغه کرکره برقی

برای مونتاژ تیغه کرکره برقی حتما باید انحنای تیغه‌ها بروی درام قرار بگیرد. این تیغه‌ها از قبل توسط نصاب اندازه‌‌گیری شده‌اند. با پیچ تیغه‌‌ها را به درام متصل می‌کنیم. برای جلوگیری از آسیب به موتور توبلار باید دقت شود که در ۶۰ سانتی متر اول نباید پیچ بسته شود. بعد از آن نوبت روشن کردن موتور می‌رسد. که تیغه‌ها در درام لول شوند.

رول شدن تیغه ها به درام

بعد از رول شدن تیغه‌‌ها باید ریل کرکره برقی نصب شود. در این هنگام باید ریل را برش دهیم  و یک شکاف وروی لبه ریل برای ورود و خروج راحت تیغه‌ها به ریل ایجاد می‌کنیم. و در آخر ریل نصب شده را به دیوار پیچ می‌کنیم .

نصب کرکره برقی
نصب کرکره برقی

معرفی اجزای کرکره برقی

تیغه کرکره برقی:  بدنه اصلی کرکره‌ها را تیغه‌ها تشکیل می‌دهند. در واقع ظاهر کرکره به تیغه آن بستگی دارد. این تیغه‌ها در انواع مختلفی دربازار موجودند. از نظر آلیاژ تیغه‌های کرکره برقی شامل کرکره آلومینیومی، گالوانیزه، پلی کربنات است که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود است که در هنگام نصب کرکره برقی باید به آن توجه کرد.

انواع تیغه کرکره برقی از نظر ظاهری

تیغه‌های کرکره برقی از نظر ظاهری به انواع تک جداره، دو جداره، به صورت پانچ، پل دار و فوم دار تقسیم می‌شوند. در هنگام نصب کرکره برقی باد به نوع تیغه از نظر ظاهری توجه کرد. و متناسب با نیاز و عملکرد تیغه مناسب نصب شود.

ریل های کرکره برقی

تیغه‌ها درون ریل قرار می‌گیرند. انواع ریل‌ها شامل ریل معمولی و پشت قوطی دار هستند. همچنین ریل‌ها دارای آلیاژ‌های مختلفی مانند آهن و آلومینیوم هستند.

موتور کرکره برقی

برای نصب کرکره برقی ابتدا باید نصاب موتور را کاملا بشناسد. سه شاخه سیم از موتور به بیرون متصل است. که شامل دو سیم به صورت فاز و یک عدد سیم نول است. ما در نصب کرکره می‌توانیم از موتور توبلار و یا موتور ساید استفاده کنیم. این دو موتور هر کدام کاربرد‌های ویژه‌ی خود را دارند. مثلا موتور توبلار برای فضاهای خلوت و بدون تردد کاربرد بیشتری دارد و موتور ساید نیز برعکس موتور توبلار برای فضاهای شلوغ مناسب‌تر است. البته این دو موتور تفاوت‌های دیگری نیز باهم دارند.

قیمت نصب کرکره برقی

برای اطلاع از قیمت نصب با کارشناسان ما در بخش تماس با ما ، تماس بگیرید.