پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای معمولا برای تفکیک فضاها از یکدیگر استفاده میشود. این نوع پارتیشن مناسب برای فضاهای اداری و بانک هاست. در واقع یک روش ساده و آسان برای جدا کردن فضاها با عملکرد های متفاوت است. که علاوه بر زیبایی کاربردی نیز می باشد. در اجرای پارتیشن میتوان از انواع شیشه های موجود در بازار استفاده کرد. از جمله این شیشه ها ، شیشه نشکن ، سکوریت، میرال و … می باشند. این پارتیشن ها امروزه استفاده گسترده ای برای صاحبان شغل و همچنین در معماری پیدا کرده است.

عوامل تاثیر گذار در قیمت پارتیشن

  • رنگ های مورد استفاده در فریم پارتیشن مانند رنگ های کوره ای، الکترواستاتیک و …
  • انواع فریم های بکار رفته در آن ونوع جنس وبرند آنها
  • استفاده از کاور استیل برای فریم های پارتیشن
  • روش باز و بسته شدن آن اعم از لولایی و کشویی
  • یراق آلات مورد استفاده در آن
پارتیشن شیشه ای

مکان‌های استفاده از پارتیشن شیشه‌ای

استفاده از پارتیشن شیشه‌‌ای در فضای مختلف کاربرد دارد. همانطور که اشاره کردیم گزینه مناسبی برای مکان‌های اداری است. اما در سایر فضاها مانند نمایشگاه‌‌ها نیز کاربرد دارد. در واقع با استفاده از پارتیشن بدون کوچکترین دستکاری در فضای موجود، اقدام به تقسیم بندی آن می‌کنیم. به طوریکه در مکان‌‌های مختلف و متفاوت در ادارات استفاده می‌شود. استفاده گسترده از این نوع پارتیشن با توجه به جنس شیشه آن و به دلیل راحتی استفاده، داشتن دید بهتر به کارمندان، زیبایی و ظرافت و همچتین سهولت و راحتی در استفاده از آن است، همچنین از این پارتیشن‌ها در منازل و مکان‌هایی مانند حمام نیز استفاده می‌شود.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه سکوریت

طبیعتا شیشه سکوریت یکی از مقاوم ترین نوع شیشه نسبت به ضربه است. این نوع شیشه از امنیت و استحکام بالایی برخوردار است. برای تولید شیشه سکوریت باید یک فرایند حرارتی در کوره با حرارت حدود ۷۰۰ درجه سانتی گراد انجام شود. بعد از پخت آن در این حرارت عملیات دمیدن هوای سرد خیلی سریع انجام میشود. در نتیجه طی این فرایند شیشه با مقاومت بیشتری به وجود می آید.

یراق آلات به کار رفته در پارتیشن های داخلی و خارجی

پارتیشن های فضای داخلی و خارجی از نظر یراق آلات متفاوت هستند. طبیعتا به عنوان مثال دستگیره های درب های عادی داخلی و خارجی با هم متفاوت هستند. در مورد پارتیشن هم به این صورت می باشد. مثلا یراق پارتیشن شیشه ای فریم لس داخلی با خارجی متفاوت است.

سایر تفاوت ها پارتیشن شیشه ای خارجی و داخلی

در پارتیشن شیشه ای خارجی سکوریت در داخل ریل قرار می گیرد. اما در پارتیشن های خارجی بروی پروفیل آهنی نصب می شود. در فضای داخلی شیشه باید خاصیت عایق صوتی داشته باشد. همچنین پارتیشن های داغخلی ز نظر یراق آلات ظریف تر از پارتیشن های خارجی اند.

پارتیشن شیشه سکوریت

مقاومت پارتیشن شیشه سکوریت

این شیشه با نام‌های دیگری مانند نشکن و میرال نیز شناخته می‌شود. با حرارت گفته شده مقاومت مکانیکی آ ۶ برابر بیشتر می‌شود. در واقع با این عملیات  حرارتی از یک شیشه خام و معمولی یک شیشه نشکن با امنیت بالا به وجود می‌‌آورد. از دیگر ویژگی‌های شیشه سکوریت عدم خرد شدن و پرتاب آن به اطراف موقع شکستن است. به این طریق ایمنی آن بسیار بالاتر از شیشه‌های دیگر است. این نوع شیشه از شیشه‌های پر طرفدار در بین شیشه‌های مورد استفاده در پارتیشن شیشه‌ای است. پارتیشن فریم لس ضخامت کمی دارد و همچنین دارای ظرافت و زیبایی زیادی است و به علت پوشش کامل سقف و کف در مکان‌های نیاز به فضای آرام‌تر، استفاده بیشتری برای جلوگیری از آلودگی صوتی دارد.

فریم به کار رفته در پارتیشن شیشه ای

  • انواع فریم فارسی بر طلایی و نقره ای
  • فریم ۳ و ۲ تکه زهوار خور
  • فریم  ام و یو شکل
  • فریم ها با روکش استیل

تاثیر پارتیشن بر کارکنان

تنها راه ترویج فرهنگ اداری و سازمانی در ادارات و همچنین ایجاد شفافیت و یکدستی در محیط کاری استفاده از پارتیشن شیشه ای می باشد. ارتباط بصری ایجاد شده بین کارکنان روشی برای ایجاد انعطاف پذیری بیشتر درمحیط کاری است. شرایط مطلوب و مناسب در کار نیز به وسیله دیوار شیشه ای ایجاد می شود. تحقیقات نشان میدهد این کار تاثیر مثبتی روی سلفامت عمومی کارکنان و بهره وری بیشتر آنها ایجاد می کند.

حس آزادی

با استفاده از دیوار شیشه ای در محیط کاری و ایجاد فضای کاری ایده آل ، خلاقیت و قابلیت های کارمندان شکوفا می شود. همچنین حداکثر شفافیت این پارتیشن ها یک حس بی نظیر آزادی را ایجاد می کند.

پارتیشن شیشه سکوریت
پارتیشن شیشه سکوریت