کرکره برقی پنجره

کرکره برقی پنجره

کرکره برقی پنجره

کرکره برقی پنجره یکی از انواع کرکره اتوماتیک است. کرکره پنجره و بالکن باید دارای ویژگی‌هایی از قبیل امنیت، ظاهر زیبا و عایق صدا و سرما و گرما باشد. به علت اینکه کرکره در نمای ساختمان قرار می‌گیرد، بنابراین باید علاوه بر دقت در انتخاب کرکره‌ی با کیفیت، از لحاظ ظاهری نیز دقت شود. کرکره‌های مخصوص پنجره و بالکن نیز عملکردی مشابه کرکره‌های پارکینگ دارند. این کرکره نیز نیاز به یراق‌آلات و قطعات مخصوص برای نصب کرکره دارد

کرکره برقی از نظر امنیت

کرکره برقی پنجره با جنس‌های مختلف مانند آلومینیوم و پلی‌کربنات شفاف تولید می‌شود. هر کدام از این دو نوع کرکره به لحاظ ایجاد امنیت در سطح بالایی قرار دارند. تیغه آلومینیومی دارای یک لایه آلومینیوم است. تیغه پلی‌کربنات خود دارای لوله استیل یا آلومینیوم است. این تیغه ضد‌ضربه نیز هست. با این‌وجود تیغه شفاف برای همه‌ی مکان‌ها مناسب نیست. در بعضی مکان‌ها به دیدن فضای داخلی از بیرون نیاز نیست. کرکره پنجره به‌راحتی با انواع سیستم‌های امنیتی نیز هماهنگ است. می‌توانیم با استفاده از یراق‌آلات و سیستم‌های ضد سرقت نیز امنیت آن را بیشتر کنیم.

انواع کرکره پنجره

کرکره‌های مناسب برای پنجره و بالکن در دو مدل شامل کرکره برقی پنجره با رول توکار و کرکره برقی پنجره با رول روکار به بازار عرضه می‌شود. یکی از محبوب‌ترین نوع کرکره برقی مناسب برای پنجره، استفاده از رول به صورت توکار است. در هنگام ساخت ساختمان و درگاه پنجره باید یک محفظه به ابعاد ۴۰ * ۴۰ ایجاد شود. رول کرکره در هنگام نصب در این رول قرار می‌گیرد. این نوع از کرکره برقی پنجره از نظر ظاهری زیبا‌تر است. اما به دلیل ایجاد محفظه در دیوار قبل از نصب کرکره در ساختمان‌هایی که ساخته شده‌اند نمی‌توانیم استفاده کنیم. در مدل رول روکار طبیعتا به دلیل روکار بودن مقداری از نور ورودی به ساختمان کم می‌شود. این نوع مدل پنجره بیشتر برای بالکن کاربرد دارد.

مزیت نصب کرکره پنجره اتوماتیک

اولین و مهم‌ترین مزیت استفاده از کرکره برای پنجره، ایجاد امنیت بیشتر است. کرکره نسبت به پنجره‌های معمولی و بدون کرکره امنیت بیشتری به وجود می‌آورند. این موضوع در ساختمان‌های مسکونی، عمومی و خصوصی اهمیت بسیار زیادی دارد. از دیگر مزیت‌های کرکره پنجره، عایق بودن در برابر صدا و گرما و سرما و گردوغبار است. موضوع آلودگی صوتی امروزه در شهر‌های بزرگ یک مسئله مهم است. استفاده از کرکره در پنجره شهر‌ها کمک بسیار زیادی به کاهش آلودگی صوتی می‌کند. از دیگر مزیت‌های کرکره می‌توان به ظاهر زیبا و مدرن آن اشاره کرد. همچنین به آسانی می‌توان رنگ آن را متناسب با عناصر معماری به کار رفته در نمای ساختمان انتخاب کرد. مزیت‌های بسیار زیادی می‌توان برای کرکره مورد استفاده در پنجره برشمرد. به‌عنوان مثال اتوماتیک بودن کرکره و عملکرد آسان آن بدون نیاز به استفاده از دست، از ویژگی‌هایی است که موجب استفاده از کرکره اتوماتیک در ساختمان می‌شود.

موتور کرکره برقی پنجره

کرکره‌های مورد استفاده در پارکینگ نیاز به موتور بسیار قوی دارند. چون درب پارکینگ بیشتر باز و بسته می‌شود. برای کرکره‌های مکان‌های پرتردد که نیاز به باز و بسته شدن بیشتر دارند، معمولا از موتور ساید استفاده  می‌شود. اما برای کرکره برقی پنجره که کمتر نیاز به باز و بسته شدن دارد، می‌توان از موتور توبلار استفاد کرد. هرکدام از این موتور‌ها را می‌توان به سیستم یو پی اس برای داشتن برق اضطراری مجهز کرد.

قیمت کرکره پنجره

قیمت کرکره پنجره برقی به شرایط مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال با توجه به موتور و تیغه‌های مورد استفاده در کرکره قیمت و هزینه تمام شده آن فرق دارد. برای نصب کرکره برقی پنجره باید با توجه به نیاز و مکان مورد استفاده، کرکره مناسب را انتخاب کرد.

کرکره برقی پنجره