کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه‌ای

کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه ای

کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه‌ای

کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه‌ای وظیفه محاسبه فرامین صادر شده از سمت اپراتور را به عهده دارد. کنترل باکس به دو صورت آنالوگ و دیجیتال وجود دارد. فرمان‌های صادر شده جهت باز و بسته شدن درب هستند. برای باز و بسته شدن درب، گیربکس و چرخ دنده چرخیده و سبب باز و بسته شدن درب می‌شوند. یکی از وظایف کنترل باکس، کنترل موتور و همچنین قفل درب است.

کنترل باکس آنالوگ و دیجیتال

کنترل باکس آنالوگ و دیجیتال در واقع یک عملکرد مشابه دارند. وظیفه اصلی کنترل باکس، کنترل فرمان‌های درب است. کنترل باکس دیجیتال پیشرفته‌تر از کنترل باکس آنالوگ است. به عنوان مثال، کنترل باکس دیجیتالی دارای سیستم عیب‌یابی است. در واقع با پی‌بردن به عیب‌های ایجاد شده موجب تنظیم عملکرد درب می‌شود.

سیستم کنترل باکس

سیستم کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه‌ای با استفاده از تکنولوژی روز طراحی می‌شود. این سیستم به‌صورت هوشمند عمل می‌کند. یکی از قابلیت‌های سیستم کنترل باکس، اتصال آن به سیستم‌های حفاظتی مانند بی ام اس است. درب اتوماتیک شیشه‌ای وسیله‌ای برای ایجاد راحتی بیشتر است. یکی از یراق‌آلات که در واقع مغز دستگاه درب اتوماتیک است، کنترل باکس است.

عملکرد اجزای درب اتوماتیک

اجزا و قطعات درب اتوماتیک مانند کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه‌ای، در همه درب‌های اتوماتیک استفاده می‌شوند. این یراق‌آلات در انواع گوناگون و با برندهای مختلف تولید می‌شوند. بسته به نیاز و متناسب با هزینه می‌توان از اجزای مختلف در درب استفاده کرد. این اجزا هرکدام دارای عملکرد خاصی هستند. وظیفه این یراق‌آلات مشخص است. در صورت نبود یک قطعه، عملکرد درب اتوماتیک با مشکل روبرو می‌شود. اما یکی از اجزای مهم و اساسی در درب اتوماتیک کنترل باکس است. بدون کنترل باکس عملکرد درب با مشکل روبرو می‌شود. در واقع نصب درب اتوماتیک بدون کنترل باکس امکان ندارد.

اجزای اصلی کنترل باکس

کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه‌ای شامل یک باکس است. این باکس نیز شامل اجزایی مانند گیربکس و شفت است. همان‌طور که قبلا اشاره شد، با فرمان صادر شده از طرف سنسور مبنی بر باز و بسته شدن درب، ابتدا گیربکس و بعد چرخ‌دنده‌ها را به حرکت در می‌آورد. همچنین این درب قابلیت تنظیم به‌صورت دستی را نیز دارد.

قیمت کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه‌ای

قیمت کنترل باکس درب اتوماتیک بر حسب نوع برند تولید کننده آن متفاوت است. اما به‌طور کلی این قطعه نسبت به سایر قطعات درب اتوماتیک گرا‌‌ن‌تر است. برند‌های مختلف با کیفیت‌های متفاوت، بر روی قیمت کنترل باکس درب شیشه‌ای تاثیر‌گذار است. با افزایش کیفیت قطعه قیمت آن نیز بالاتر است. می‌توان گفت که کنترل باکس‌های برند‌های معتبر کیفیت و طول عمر بهتر و بیشتری دارند. به مراتب نیز قیمت بالاتری دارند.

در حقیقت با پرداخت مبلغ بیشتر برای قطعات کنترل باکس، دیگر نیاز به تعویض در مدت کوتاه نیست. طول عمر این قطعات شما را از مشکلاتی مانند خرابی یراق‌آلات، تعویض زود هنگام مبرا می‌کند. برای خرید کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه‌ای حتما باید کیفیت و دوام و همچنین برند درب را مد نظر داشت.

محل قرار گیری کنترل باکس

کنترل باکس یا برد درب اتوماتیک در ریل اصلی درب قرار می‌گیرد. نصب کنترل باکس بر روی در اتوماتیک شیشه‌ای توسط نصاب انجام می‌شود. در واقع باز و بسته شدن این درب‌ها توسط کنترل باکس هدایت می‌شود.

کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه ای