اجزای کنترل باکس درب اتوماتیک

کنترل باکس دارای مکان‌‌هایی دیگر برای اتصال باطری و همچنین چشمی، قفل و رسیور نیز می‌‌باشد. اتصال به انواع سیستم‌های حفاظتی مانند بی ام اس از دیگر ویژگی‌های کنترل باکس است. این باکس در حقیقت اتاق فرمان و مغز سیستم درب اتوماتیک است.

ورودی‌ها

برای اتصال کلید پاور درب و همچنین اتصال سوکت به موتور، دو عدد ورودی اصلی در کنار کنترل باکس درب اتوماتیک پیش‌بینی شده است. امروزه از انواع دیجیتال آن به علت پیشرفته بودن بیشتر استفاده می‌گردد.

کنترل باکس درب اتوماتیک

نحوه عملکرد کنترل باکس

درب اتوماتیک شیشه‌ای نیز برای عملکرد درست و صحیح نیازمند نیرویی برای کنترل و نظارت بر سیستم می‌باشد. سیستم درب اتوماتیک به دلیل راحتی در استفاده، عملکرد خوب  بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عملکرد

طبیعتا با استفاده از درب اتوماتیک نیاز به نصب کنترل باکس که یکی از یراق آلات اصلی و بسیار مهم درب اتوماتیک است، داریم. در واقع این سیستم بدون کنترل باکس عملا غیر قابل استفاده است.

ویژگی اصلی

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این قطعه که از قطعات مهم و اصلی درب اتوماتیک است. کنترل همه جانبه سیستم است و در واقع تمام دستگاه زیر نظر این قطعه کار می‌کند. این محصول به عنوان اصلی‌ترین قطعه مجموعه باید بتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد. طبیعی است که در صورت ایجاد مشکل در عملکرد این قطعه در عملکرد اصلی کل درب مشکل ایجاد می‌شود. این قطعه نقش هسته اصلی و پردازنده را بر عهده دارد.

کارایی قطعه

پایه و اساس کنترل باکس‌ها باهم یکی است. اما ممکن است از لحاظ کارکرد باهم تفاوت داشته باشند. کیفیت و طراحی درست و دقیق این قطعه بروی عمر مفید درب اتوماتیک بسیار تاثیر گذار است. بنابراین انتخاب دقیق آن تاثیر فراوانی بر عملکرد و کارایی درب می‌گذارد. کیفیت و کارای این قطعه موجب می‌شود که درب کمتر با مشکل روبرو شود.

محاسبه قیمت کنترل باکس

به دلیل وجود کنترل باکس‌ها با قابلیت‌های متنوع، طبیعتا دارای قیمت‌های مختلفی می‌باشد. این تفاوت در رنج قیمت به علت تنوع در قابلیت‌ها و کارکردهای مختلف است. برای انتخاب کنترل باکس با عملکرد بالا حتما به ویژگی‌های درج شده در کاتالوگ محصول توجه شود.

کنترل باکس درب اتوماتیک

کنترل باکس درب اتوماتیک

کنترل باکس درب اتوماتیک شیشه ای دارای وظایف مختلفی می باشد. از جمله وظیفه کنترل سرعت و قدرت و همچنین کنترل کردن نحوه باز و بسته شدن درب اتوماتیک. این قطعه در واقع مغز دستگاه است. انواع مختلف کنترل باکس شامل مدل آنالوگ و مدل دیجیتال آن می باشد.

محل قرارگیری

کنترل باکس از جمله قطعاتی از درب اتوماتیک است که روی ریل اصلی درب قرار می گیرد. وظیفه اصلی کنترل باکس برای ارسال فرمان به موتور می باشد. از دیگر وظایف آن رفع کردن نقص ها و عیب های سیستم درب می باشد.

کنترل باکس درب اتوماتیک

موارد استفاده

درب اتوماتیک امروزه در بسیاری از مکان‌های اداری، مسکونی، تجاری کاربرد فراوانی دارد . نحوه باز و بسته شدن و عملکرد درب اتوماتیک و موجود بودن در ابعاد و اشکال گوناگون از ویژگی‌هایی است. که موجب استفاده فراگیر از درب اتوماتیک شده است.

ساختار اصلی

این درب‌ها از لحاظ ساختاری با یکدیگر تفاوت‌هایی هم دارند و ممکن است. دارای قطعاتی متفاوت از یکدیگر باشند. یراق آلات مورد استفاده در این نوع درب‌ها متفاوت است اما در حقیقیت عملکرد آنها یکی است. و آن هم استفاده راحت و آسان و آسایش و رفاه مراجعه کننده‌ها است.

کنترل باکس درب اتوماتیک

موارد تشکیل دهنده قطعه

این قطعه قابلیت اتصال قطعات دیگر به خود را داراست. این قطعات شمال باتری، سنسور یا چشمی و رسیور است. این قطعه قابلیت تنظیم دستی را نیز داراست. کنترل باکس با ارسال سیگنال موجب به کار افتادن چرخ دنده‌ها می‌شود و موجب عملکرد این درب می‌شود.

سایر قطعات

از دیگر قطعات کنرل باکس می‌توان از ریل، چرخ دنده، سنسور و قطعات دیگر. با وجود متفاوت بودن تکنولوزی به کار رفته در درب‌ها اما عملکرد مشابه آنها در همه محصولات یکسان است.

قیمت انواع کنترل باکس با برندهای مختلف

نوع آنالوگ و دیجیتال آن نیز با قیمت‌های متفاوت در بازار موجود است. البته انتخاب کنترل باکس دیجیتال به دلیل پیشرفته بودن بیشتر توصیه می‌‌شود.

همچنین این قطعه با وجود قیمت بالاتر اما عملکرد خیلی بهتری نسبت به نوع آنالوگ آن دارد. همچنین یک لیست از قیمت‌های یراق آلات مختلف درب اتوماتیک نیز در بخش “قیمت یراق آلات درب اتوماتیک” نیز وجود دارد. که همواره به روزرسانی می‌شود.

منبع

دانلود کاتالوگ کنترل باکس درب اتوماتیک

دانلود کاتالوگ