یو پی اس درب اتوماتیک UPS

یو پی اس درب اتوماتیک UPS

یو پی اس درب اتوماتیک UPS

یو پی اس درب اتوماتیک UPS یکی از تجهیزات مورد نیاز درب‌های اتوماتیک است. برای جلوگیری از بروز مشکل در هنگام نوسانات برق شهری از یو پی اس استفاده می‌شود. عملکرد این قطعه به‌گونه‌ای است که با قطع برق، آسیبی به درب وارد نمی‌شود و با استفاده از منبع تغذیه آن به حرکت خود ادامه می‌دهد.

یو پی اس درب اتوماتیک UPS حدود نیم ساعت برق مورد نیاز درب اتوماتیک را می‌تواند تامین کند. البته این میزان زمان با توجه به قطعی‌های برق طولانی زمان اندکی است. در واقع باتری داخلی یو پی اس همین مقدار زمان را ساپورت می‌کند. برای افزایش زمان مورد نیاز باید از باتری خارجی یو پی اس استفاده شود. این باتری می‌تواند برای حدود ۴ ساعت برق مورد نیاز درب اتوماتیک را تامین کند.

به دلیل استفاده گسترده از درب اتوماتیک نیاز به یک منبع تغذیه در صورت قطعی برق است. درب اتوماتیک در مکان‌های مختلف مسکونی، اداری، تجاری و … کاربرد دارد. بدیهی است که در صورت قطع برق و نبود یو پی اس مشکلاتی برای درب اتوماتیک به وجود می‌آید. با استفاده از یو پی اس درب اتوماتیک دیگر نگران قطعی ناگهانی برق شهری نخواهیم بود.

کاربرد یو پی اس درکرکره برقی

کرکره برقی توسط برند‌ها و کشور‌های مختلف تولید می‌شود. در برخی از کرکره برقی‌ها یو پی اس نصب شده وجود دارد. این یو پی اس نیز عملکردی مانند سایر یو پی اس‌ها دارد. با قطع برق عملکرد کرکره برقی قطع نخواهد شد و همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. یو پی اس تنها در برخی از انواع کرکره برقی نصب می‌شود.

استفاده ۲۴ ساعته از درب اتوماتیک ضرورت نصب یو پی اس را دو چندان می‌کند. یو پی اس درب اتوماتیک سبب عملکرد درست و صحیح درب اتوماتیک می‌شود. برخی از درب‌ها نیز مانند درپ پارکینگ کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما همین استفاده اندک نیازمند اطمینان به عملکرد درب است. در صورت قطعی برق و باز یا نیمه‌باز ماندن درب پارکینگ مشکلات فراوانی به وجود می‌آید. بنابراین اطمینان از عملکرد صحیح درب‌های اتوماتیک نیاز به نصب یو پی اس درب اتوماتیک UPS روی این درب را افزایش می‌‌دهد.

ویژگی‌های یو پی اس

  • تنظیم ولتاژ و ایجاد ثبات در جریان برق
  • ایجاد جریان بدون وقفه و نوسان در برق ورودی درب

استاپلایزر

در درب‌های اتوماتیک قطعه‌ای به نام استاپلایزر تعبیه می‌شود تا در نوسانات و قطعی برق مشکلی برای عملکرد درب به وجود نیاید.

یو پی اس درب اتوماتیک بانک

استفاده از سیستم یو پی اس درب اتوماتیک UPS در بانک‌ها امر اجتناب‌ناپذیری است. درب اتوماتیک در بانک به دلیل مسائل امنیتی باید همواره بهترین عملکرد را داشته باشد. به عنوان مثال در مواقع بروز سرقت در بانک یو پی اس کاربرد دارد.

معرفی برخی از انواع یو پی اس

  • اگزیم پاور مدل: مناسب برای محافظت از تجهیزات بیمارستانی مانند اتاق عمل و اورژانس است.
  • اگزیم پاور مدل: مناسب برای محافظت از دستگاه‌های توان بالا است.

قیمت یو پی اس درب اتوماتیک

یو پی اس با حفاظت از درب‌های اتوماتیک در هنگام نوسان و قطعی برق از تعمیرات احتمالی درب جلوگیری می‌‌کند. همچنین امکان مختل شدن عملکرد درب نیز را مرتفع می‌کند. قیمت یو پی اس با توجه به نوع برند و میزان توان باتری آن مشخص می‌شود. قیمت یو پی اس درب اتوماتیک UPS به علت نوسانات در بازار نیز در حال تغییر است.

یو پی اس درب اتوماتیک UPS